GoodFight |
26. oktoober 2023

GOODFIGHT PODCAST! Maikel Astur: tuleb tööd teha ja küll õnn soosib neid, kes seda väärivad!

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Maikel Astur: tuleb tööd teha ja küll õnn soosib neid, kes seda väärivad!

14. oktoobril toimunud Eesti Muay Thai Liigal rääkis poksija ja treener Maikel Astur, kes ütles noortele võitlejatele, et muidugi tahame me kõik võita, aga kõige olulisem on kogemus. Vähesed noored jõuavad reaalse võitlusspordini, mis algab 16-17-aastaselt. Kui noor aga sinnani vastu peab ja võimalikult palju fight’e kogub, võib tulevik olla väga helge. Kui kaotad, tasub lihtsalt mitte lasta pead norgu, edasi võistelda ja trenni teha.

Stabiilsus, töökus ja järjepidevus, aga ka sära silmis

Astur ise peab enda poksiedu saladuseks stabiilsust, töökust ja järjepidevust. Ta on olnud julge ega ole kartnud kedagi välja kutsuda. Ka see, et ta on kogu aeg saalis ja hingega spordifanatt. „Ma tõesti armastan sporti ja puhkamine on minu jaoks raske,“ ütles ta.

Kevin Renno on öelnud, et sportlasel võiks olla särtsu. Astur nõustus, et eriti alguses peab kindlasti olema lisaks heale tehnikale särtsu. Ta täpsustas, et eriti alguses, näiteks 12-aastaselt, nii palju tehnika ei loe.

Alguses peab kindlasti olema lisaks heale tehnikale särtsu.

Kui ta ise 19-aastaselt alustas, ei olnud ta tehniliselt sama hea kui paljud tema vastased. Seal tulebki mängu sära silmis ja tahe võita. Ta toob näite, et vahel võib laps olla väga tehniline, aga teine on lihtsalt nii agressiivne ja sa kaotad.

Tuleb luua rohkem võimalusi võistelda

Muay Thai Liigal on alati 40+ fight’i, pikad päevad ja paju sportlasi. Siiski tundub, et pro-sportlasi palju peale ei tule, samas amatöörsportlasi on palju.

Astur arvab, et on treenerite, meedia ja ka sportlaste enda asi ala edendada, aga kõige rohkem on vaja lihtsalt teha ja tekitada rohkem võimalusi võistelda.

Osalejaid ja tahtjaid on, nii et vaja on lihtsalt rohkem võimalusi!

Ja sportlastele ütleb ta – tuleb tööd teha ja küll õnn soosib neid, kes seda väärivad!

Tuleb tööd teha ja küll õnn soosib neid, kes seda väärivad!

Maikel Astur ise näitab oma töötulemusi sel hooajal uuesti 4. novembril The League’il, kus ta teeb MMA kinnastega oma pro-MMA debüüdi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?