170 cm

7

tutvustus

Astrid Johanna Grents tegeles lapsepõlves muusika ja kunstiga ega tegelenud spordiga. Ta käis muusika- ja kunstikoolis 7 aastat.

Ta alustas võitluskunstidega 2014. aastal, kui otsis spordiala, millega tegeleda. Ta nägi Internetis Tai poksi baaskursuse reklaami, läks kohale ja sealt sai tema sportlasekarjäär alguse, võistlema hakkas ta 3,5 kuud pärast baaskursuse läbimist.

Ta alustas oma poksiteed Tony Hitrovi käe all Tallinna Taipoksi Klubis, Terase Spordiklubis. See pandi kinni ja koliti üle Spartasse, kus Astrid Johanna sai hakata treenima ka Kevin Renno käe all. Nüüdseks on neil oma saal – Kevin Renno Võitlusspordi Akadeemia, kus ta treenib igapäevaselt Kevin Renno, Max Vorovski ja meie Tai treeneri Zee käe all. Tony Hitroviga teeb ta ka siiani koostööd, ka võistlustel on ta alati Astrid Johanna nurgas.

Paralleelselt kikkpoksi ja Tai poksiga tegeles ta ka klassikalise poksiga. Õppis klassikalist poksi Kaupo Arro käe all Kalevi poksiklubis ja osales ka klassikalises poksis võistlustel Eesti ja rahvusvahelistel tasemel. Küll aga kolmel erineval alal võistelda oli keeruline, seega otsustas ta ainult kikkpoksi ja Tai poksi võistlustel edasi võistelda. Klassikalise poksitrenne teeb ta aeg-ajalt siiani ning usub, et see annab palju juurde.

Praegu peab võitluskunste oma elustiiliks, olles ka Tai poksi treener.

Oma lemmikuks omandatud tehnikaks peab ta jab-low kick’i.  Parimaks matšiks 2021. aastal nelja naise turniiri finaal King of Kingsil Ludovica Ciarpaglini vastu.

Esimene maailmameistrivõistluste medal tuli Astrid Johannale kaks aastat pärast trennidega alustamist. Ta saavutas WAKO kikkpoksi juuniorite MM-il hõbemedali.

Profikarjääris on ta tänaseks King of Kingsi kahekordne kikkpoksi maailmameister ja Euroopa meister. Tai poksis on ta MM-i kahekordne pronksmedalist, üks U-23 ja teine täiskasvanute kategooria.Astrid Johanna võitis Euroopa mängud, kus sai Eesti Olümpiakomiteed võistlustel esindada ja oli ainuke taipoksija, kes võistlusele kvalifitseerus.
Astrid Johanna on saavutuste eest saanud Olümpiakomiteelt kolm korda tunnustust.

Vigastusi on olnud, kõige tõsisem vigastus oli ristatisideme rebend 2019. aasta lõpus, sellele järgnes pandeemia. Astrid Johanna tunnistab, et olid rasked aastad, kuid raskused on ületamiseks ja ta liigub aina edasi. Ta plaanib võistelda veel nii kaua kuni tervis lubab ja on jaksu. Kindlasti suurim unistus on jõuda One Championship liigasse võistlema. Kindlasti arendab ta ennast ka treeneritöö vallas.

Astrid Johanna hobideks on lugemine, kassiga jalutamine ja elukaaslasega koos aja veetmine. Tal on kaksikõde, kaks venda ja kass nimega Kutt. Ta parimad sõbrad on kaks Kerlit – Kerli Vau ja Kerli Pähkel, kes teda toetavad, elavad kaasa ja vajadusel aitavad.