Rasmus Ronin Jõgi vasakul. Foto: erakogu

Rasmus Ronin Jõgi: peab edasi minema, et paremaks saada!

25. oktoober 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

14. oktroobril toimus Eesti Muay Thai Liiga, kus astus ringi ka Kondor Fight Clubi poksija Rasmus Ronin Jõgi, kes võitis nokaudiga juba esimeses raundis. Jõgi jaoks oli tegu kaheksanda matšiga ja neljanda võiduga.

Jõgi ütles pärast matši, et läks ringi väikese ärevustundega ja vastane oli temast 6 aastat vanem, aga see ei mõjutanud midagi. Matš läks kiiresti, jalalöök, mõned löögid küünarnukkidega ja oligi läbi.

Rasmus Ronin Jõgi keskel, temast paremal treener Ringo Tipp. Foto: erakogu

17-aastane Jõgi tegeleb poksiga juba viies aasta. Trenni sattus ta tänu klassivendadele, kes poksisid ja nii tekkis tal huvi ka proovida.

17-aastane Jõgi tegeleb poksiga juba viies aasta.

Ta tegeleb ka maadlusega ja tahab proovi teha ka MMA-s.

Jõgil on võite võrdselt kaotustega. Ta tõdeb, et kaotada on olnud ikka halb tunne, aga peab edasi minema, et paremaks saada. Kaotus ei mõjuta midagi!

Rasmus Ronin Jõgi. Foto: erakogu

Ta pürgib edasi suurematele võistlustele, eesmärgiks näiteks King of Kings.

See, mida teed, ongi sinu tulemus.

Paljudel noortel poksijatel on esimest korda ringi astudes emotsiooniks hirm. Jõgi usub, et hirmu on ikka natuke vaja, et oleks parem meeleolu võistelda ja adrenaliin mõjub hästi!

Poksi juures meeldib Jõgile enim see, et tulemused olenevad sinust endast – see, mida teed, ongi sinu tulemus. Hea on seegi, et õpib enesekaitset ja mis peamine – iseennast tundma.

Rasmus Ronin Jõgi (keskel), temast vasakul treener Ringo Tipp. Foto: erakogu

Ta usub, et poksija jaoks on väga oluline treener. Kui väga hea treener ei ole, ei tule ka sportlasest midagi välja. Tema treeneriks on Ringo Tipp.

Jõgi arvab, et kui ringis kaotad, on ikka paha tunne, aga peab edasi minema, et paremaks saada. Kaotus ei mõjuta midagi! Tema on sellest hea näide – pärast kaotusi võitis ta nokaudiga.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel