Foto: Gabi Juan

U18 vanuseklassi judo Euroopa meister Marek-Adrian Mäsak: olen leidnud oma elu mõtte

04. juuli 2024 | Uudised

Sofias toimunud U18 vanuseklassi judo Euroopa meistrivõistlustel tõusis Marek-Adrian Mäsak poodiumi kõrgemaile astmele ning ta krooniti Euroopa meistriks. Mäsak rääkis GoodFight`ile antud intervjuus, et on tegelenud judoga natuke rohkem kui 2,5 aastat – septembris saab judoga alustamisest täis 3 aastat.

Foto: Kostadin Andonov/EJU

Judo kui elu ja suurim kirg, ilma milleta elu ette ei kujutaks

Mäsak tõi välja, et judo on tema perekonnas olnud alati au sees kuna tema onu Rustam Kerimhanov tegeles sellega. „Lapsena sai onuga mürada. 14-aastaselt tahtsin alustada võitlusalaspordiga, alguses mõtlesin sambo või isegi poksi peale, kuid nii kui proovisin judot, armusin koheselt sellese alasse.“

Foto: Kostadin Andonov/EJU

14-aastaselt tahtsin alustada võitlusalaspordiga, alguses mõtlesin sambo või isegi poksi peale, kuid nii kui proovisin judot, armusin koheselt sellese alasse.

Judo tähendab Mäsakule tema sõnul kõike – see on tema elu ja suurim kirg, ilma milleta ta oma elu ette ei kujutaks. „Olen leidnud oma elu mõtte,“ lausus ta.

Foto: Kostadin Andonov/EJU

Euroopa meister olid sa eile, täna oled jälle tavaline sportlane

Küsimusele, mida tähendab Mäsaku jaoks U-18 vanuseklassis Euroopa meistriks kroonimine, vastas ta, et see saavutus tähendab seda, et tema ning ta treener liiguvad õiges suunas. Ta sõnas, et edasised plaanid on teha usinasti trenni, sest nagu ütleb tema treener Vladimir Stepanjan: „Euroopa meister sa olid eile, täna sa oled jälle tavaline sportlane!“

Foto: Kostadin Andonov/EJU

Judo on kõrge moraali ja spordieetikaga ala

Milline näeb välja aga Mäsaku trennipäev? „Tööpäevadel on mul alati trennid, nädalavahetustel ma üldjuhul taastun. Üritan teha trenne kogu aeg, nii palju kui treener lubab,“ sõnas ta.

Mäsak tõi välja, et judo kohta oleks kasulik teada, et see on väga jõuline ja intensiivne spordiala, kuid samas ka väga kõrge moraaliga ja spordieetikaga ala!

Mäsak tõi välja ka 3 põhjust, miks võiksid noored judoga tegeleda:

  • Judo on arendav nii füüsiliselt kui ka mentaalselt;
  • judo õpetab distsipliini;
  • judo karastab iseloomu.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel