GoodFight |
03. november 2023

GOODFIGHT PODCAST! Muay Thai Liiga peakohtunik Argo Jõhvik: kohtunik teeb otsuseid sportlaste turvalisuse nimel

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Muay Thai Liiga peakohtunik Argo Jõhvik: kohtunik teeb otsuseid sportlaste turvalisuse nimel

14. oktoobril toimus Eesti Muay Thai Liiga. Peakohtunik Argo Jõhvik on oma tööd teinud 8 aastat – ikka armastusest spordi vastu. Ta annab noortele sportlastele nõu – tuleb võistelda ausalt ja kuulata, mis kohtunik ütleb ning mitte vastu vaielda. Kohtunik teeb otsuseid sportlaste enda turvalisuse nimel.

Jõhvik selgitas Goodfighti podcast’is, et selleks, et saada kohtunikuks, tuleb läbida kursused ja siis jätkata praktikaga. Kursused sisaldavad endas reeglite tundmist, ringis liikumist ja kõige olulisemat – sportlase turvalisuse tagamist, et ta ringis viga ei saaks.

Siiski juhtub viimast ikka. Vahel jääb publikus mulje, et kohtunik veidi venitas. Jõhvik selgitab, et kohtunik ei pruugi kõike näha. „Väga palju oleneb ringikohtuniku valikust, kuidas ta sportlaste suhtes liigub. Kui ta jääb natuke selja taha, siis ta ei pruugi tõesti näha mingit ohtlikku või keelatud lööki. Aga selleks on olemas äärekohtunikud, kes siis võivad märku anda, et oli keelatud löök,“ märgib ta.

Et tagada see, et kohtuniku vaatevinklist oleks kõik aus, on peakohtunik, kes jälgib, kuidas äärekohtunikud ja ringikohtunik tööd teevad.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?