Andreas Välis. Foto: Erlend Štaub

Kolm võitlussportlast pälvisid EOK ja Kultuuriministeeriumi haridusstipendiumi

06. november 2023 | Uudised

Eesti Olümpiakomitee ning Kultuuriministeeriumi haridusstipendiumi pälvisid 2023. aasta sügissemestril 25 endist ja praegust tippsportlast. Nende seas kolm võitlussportlast – maadlejad Andreas Välis ja Hans Uku Leitham ja karatekas Mihkel Mets.

Sportlased hindavad haridusstipendiumeid kõrgelt

Tallinna Ülikooli kehakultuuriteaduskonnas bakalaureusekraadi omandav iluuisutaja Niina Petrõkina sõnul tähendab stipendiumi saamine talle väga palju. „Stipendium toetab mind erinevates õppevaldkondades. See aitab oluliselt kaasa minu haridusteekonnale ning annab mulle võimaluse keskenduda õpingutele. Olen väga tänulik EOK-le selle tunnustuse eest ja olen põnevil selle võimaluse ees, mis see mulle pakub!” ütles Petrõkina.

EOK büroojuhi Jaanika Eilati sõnul on stipendium sportlastele hea abivahend. „See projekt soodustab sportlastel sportlaskarjääri ajal või pärast karjääri lõpetamist omandada kõrg- või kutseharidust. Meil on hea meel, et 20 aastat kestnud projekt on jätkusuutlik,” ütles Eilat.

Projekt soodustab sportlastel sportlaskarjääri ajal või pärast karjääri lõpetamist omandada kõrg- või kutseharidust.

Haridusstipendiumi pälvinud tippsportlased on õpingud jätkamas nii Eestis kui ka välismaal asuvates kõrg- ja rakenduskõrghariduskoolides.

Eesti kõrgkoolidest on esindatud Tartu Ülikool, Tallinna Ülikool, Taltech, Tartu Tervishoiu Kõrgkool, Sisekaitseakadeemia, Estonian Business School, Mainor; väljaspool Eestit Essec Business School, Freie Universität Berlin, Management Center Innsbruck, Middle Tennessee State University, University of Alaska Fairbanks, University of Konstanz, University of Hawaii at Manoa, Virginia Commonwealth University.

Stipendium aitab tasuda õppemaksu

Kaks korda aastas väljaantavat EOK ja Kultuuriministeeriumi haridusstipendiumit saavad taotleda praegused ja endised tippsportlased kõrgkooli või kutseõppeasutuse õppemaksu tasumiseks. Stipendiumi suurus on kuni 1000 eurot semestris. Stipendiumile on võimalik konkureerida sportlastel, kes on Eesti koondisesse kuulunud vähemalt kolme aasta jooksul. Kui sportlane on tegevkarjääri juba lõpetanud, ei tohi olla sellest möödunud üle viie aasta. Samuti oodatakse stipendiaatidelt oma elus ja sporditegevuses ausa mängu põhimõtete järgimist, noorematele eeskujuks olemist ning dopinguvastaste reeglite järgimist.

Haridusstipendiumi saajad valib välja komisjon, kuhu kuuluvad EOK ja Kultuuriministeeriumi esindajad, sealjuures osaleb stipendiumite määramises ka EOK sportlaskomisjoni esindaja. Haridusstipendiumeid antakse välja aastast 2003 ning need on osa noorsportlaste treeningtoetuste ja tippsportlaste koolitustoetuste projektist.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel