Mongkon Kongpani. Foto: GoodFight

Mongkon Kongpani eesmärk on luua Eestisse väärt Tai poksi tiim

02. november 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

14. oktoobril toimus Eesti Muay Thai Liiga, kus oli kohal Taist pärit Kevin Renno Võistlusspordi Akadeemia treener Mongkon Kongpan.

Tulevikku näeb Eestis

Kongpan on end Eestis sisse seadnud ja näeb oma tulevikku just siin. Eriti on ta rahul Kevin Renno Võistlusspordi Akadeemiaga. Ta kirjeldab, et Rennol on suur süda ja ta hoolitseb treeneri eest. „Ta pole nagu ülemus, vaid nagu sõber. Ta peab minust lugu. Me oleme perekond!“ ütleb mees.

Mongkon Kongpani. Foto: GoodFight

Kongpan on käinud paljudes riikides Euroopas – Taanis, Itaalias, Hispaanias, Saksamaal. Ta tõdeb, et paljudes riikides ei olda asiaatide vastu lugupidavad, aga väike Eesti võttis ta väga hästi vastu. „Tunnen end siin kui kuningas!“ naerab mees. Lisaks armastab ta väga lund.

Tunnen end siin kui kuningas!

Tai poksil Eestis on veel arenguruumi

Ta tõdeb, et Eestis on rohkem levinud kikkpoks. Ta usub, et peaks rohkem õppima autentset Tai poksi, kasutama õigesti põlvi ja küünarnukke. Ka peaks välja õpetama kohtunikke, et nad paremini Tai poksi tunneksid.

Mongkon Kongpani. Foto: GoodFight

Samas on tore, et alustatakse juba noorena, nii kasvab peale rohkem tulevikulootusi.

Kongpan tahaks Eestile luua hea Tai poksi tiimi. Ta toob näite, et Astrid Johanna Grents on juba Tai poksi usku pööratud – enne oli ta ju kikkpoksija.

Võistle!

Kongpan usub, et poksija peaks kogemuse saamiseks võistlema võimalikult palju, et edasi jõuda. Ta soovitab võistelda lausa iga paari kuu tagant.

Kui kaotad, mõtle, miks sa kaotasid ja treeni edasi.

Ja ei tasu kurvastada, kui kaotad. Kui kaotad, soovitab ta mõelda, miks sa kaotasid ja edasi treenida. Palju on kinni ka peas.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel