Arro: Kovaljov – Yarde tuleb võrdsete vastastega huvitav matš

24. august 2019 | Uudised

24. augustil lähevad Tšeljabinskis vastamisi WBO tšempion (80 kg) Sergei Kovaljov ja Anthony Yarde.

Juba see, et matš lõpuks ikkagi toimub, on suur üllatus. „Kaheldi, kas Yarde üldse julgeb kutse vastu võtta,“ avab ürituse tagamaid ülekannet kommenteeriv Kaupo Arro. „Ta pole end veel tugeval tasemel tõestanud.“

Matš on huvitav, sest pole päris täpselt teada, mis puust Yarde on. 28-aastane WBO mandritevaheline tšempion Yarde alustas karjääri alles 2015. aastal, kuid saab uhkustada 18-0 skooriga, millest 17 on nokauti. Siiski pole inglane kunagi suurte tšempionitega poksinud. Viimati alistas ta märtsis vähetuntud Travis Reevesi (USA).

Mitmekordne maailmameister (WBA, IBF ja WBO) Kovaljov (33-3-1) on jagu saanud (vanast) Bernard Hopkinsist, Jean Pascalist ja Isaac Chilembast. Ta kaotas kaks korda Andre Wardile, keda peeti parimaks poksijaks maailmas, kuid arvatakse, et venelasele vilistati esimeses matšis ära. Kovaljov sai sel aastal 36-aastaseks ja teeb karjääri viimaseid suuri matše. „Yarde on tehniliselt hea ja Kovaljovi karjäär on kahtlemata lõppemas,“ ütleb mitmekordne Eesti meister Arro. „Tulemust ei julge ennustada… aga Kovaljov peaks siiski võitma.“

Arro sõnul on mõlemal mehel palju mängus. Yarde´il on võimalus ennast tõestada, Kovaljovi võivad ees oodata järgmised väljakutsed. „Kui Kovaljov võidab, siis tõenäoliselt läheb ta järgmisena kokku Canelo Alvareziga ja sellest tuleb talle suur palgapäev,“ rõhutab Arro. „Arvatavasti tuleb väga hea üritus, sest vastased on suhteliselt võrdsed, seda ka eelmatšides.“

Kaupo pärast eelmise aasta aprilli ei poksinud, kuni tuli teade, et poksib lõpuks tänavu Fightlandil. Siis sai ta aga vigastada. Kui palju oli pausis enne Fightlandi süüdi psühholoogia, et tuli esimene kaotus?

Olin enne Mirkkoga matši vaimselt väsinud. Kui pakkumine tuli, siis ütlesin endale, et kui ma Mirkkot võita ei suuda, siis teen poksist pausi või lõpetan. Asi polnud kaotuses, vaid enesetundes. Mul ei tulnud võistlusnärvi ja kui seda ei tule, siis tegelikult pole poksiringi asja. Teadsin kohe, et Mirkko on piisavalt hea, et mind võita, kui ma enda taset välja ei poksi. Sellepärast oli see ka hea proovikivi.

Kes on tublimad treenitavad poksiklubis Kalev?

Berit Annabel Loomägi kindlasti. Väga töökas ja kiire õppija. Kahjuks on naistepoksis konkurents Eestis olematu. Kogemusi on seega raskem saada.

Kes treenib treenerit?

Treener treenib ennast ise.

Kuidas suhtuda sellesse, et WBSS selgitas võitja mullu raskekaalus ja tänavu jälle? Nagu Ussõk oleks neile öelnud kohe pärast võitu, et liigub teise kaalu.

Nad valisid sama kaalu, sest selles kaalukategoorias on väga ühtlane tase olnud viimastel aastatel. Seal on võimalik korraldada võrdseid ja huvitavaid matše. Lisaks kindlasti taheti ühte raskemat kaalukategooriat ka. Üliraskekaal oleks neile liiga kalliks läinud.

Kuidas WSB-sse poksima saab?

Jäin kunagi olümpiakvalifikatsioonivõistlusel brittidele silma, kuna ma oleks nende poksijaga hiljem kohtunud. Kahjuks pidin enne kaotuse vastu võtma. Nad helistasid mulle ja ütlesid, et neile meeldis minu poksistiil. Neil oli meeskonnas probleeme vigastustega ja nii ma oma võimaluse sain.

Kuidas seal läks?

Pidasin neli matši. Ühe Londonis, mille ka võitsin. Kolm matši võõrsil ja siis pidin kaotustega leppima. Treenerid olid minuga rahul ja ütlesid, et tegelikult ma võitsin kolm ja kaotasin ühe.

Saaks te minna praegu Kamanini vastase Pat McCormacki juurde ja öelda „me oleme klubikaaslased Lionheartsis“ või need asjad eriti ei loe?

McCormack liitus meeskonnaga hiljem, seega me polnud meeskonnakaaslased. Aga näiteks Joe Joyce oli minu meeskonnakaaslane. Väga sõbralik ja mitmekülgne inimene.

Lõpetas WSB tegevuse? Kui palju nende tegemisi olete jälginud? Kui teie klubi oleks läinud vastamisi viimase hooaja võitja Domadoresiga, siis te oleks pidanud poksima Julio Cesar la Cruziga?

WSB tegutseb jätkuvalt, aga väga palju ennast kursis pole hoidnud. Üldiselt peab ütlema, et võrreldes algusaastatega on tase läinud ühtlasemaks. Kuuba Domadores on kindlasti üks parimaid meeskondi, aga Julio Cesar la Cruz on minust raskemas kaalukategoorias. Domadores on selles mõttes hea klubi, et nemad toetuvad põhiliselt omadele poksijatele ja on edukad. Mitmed teised klubid võtavad häid võõrlegionääre meeskonda ja rajavad edu sellele.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel