Eestlased pakkisid poksi EM-il pillid kokku

25. juuni 2019 | Uudised

Eestist osales Minskis poksi EM-il kuus värsket Eesti meistrit, kuid nende kõigi jaoks on võistlused nüüd lõppenud.

Kirill Serikov poksis turniiri kolmanda asetuse saanud Itaalia poksija Manuel Cappaiga, kellega on ka varasemalt kohtunud ja samuti kaotanud, nagu ka seekord.

„Kirill poksis korraliku matši ja suutis hoida Cappai tempot avaraundist viimaseni, andmata kuskilt poolt järele. Kaotuse põhjuseks võiks pidada Cappai paremust nii kiiruses kui ka osavuses. Lühidalt öeldes Cappai jooksis lihtsalt Kirillist kiiremini,“ kommenteeris treener Artur Sinilill.

Pavel Kamanin kohtus turniiri esimese asetuse saanud Pat McCormackiga, kelle kaksikvend Luke poksib kaal madalamal.

„Tegemist on väga kogenud poksijaga ja kindlalt inglaste tulevikulootusega. Kuna Pavel tuli just noorteklassist seeniorideklassi, siis on siin raske ennast kohe kehtestada. Poksis on see üleminek suhteliselt keeruline, kui sa just mees teiselt planeedilt pole,“ sõnas Sinilill.

Pavel alustas 1. raundi enesekindlalt ja vastas McCormacki löökidele samaga, suutes püsida peaaegu samas tempos. Kuigi vastase löögid olid kiired, suutis Pavel nende eest osavalt põigelda ja ka samas vastata.

„Peaks mainima, et matši tempo oli väga kõrge. 2. raundi teises pooles tõstis Pat tempot ja survestas Pavelit veelgi. Pärast seda hakkas Pavel tempos natuke järele andma ja lasi läbi mitmed tugevad löögid. Ringikohtunik luges nokdauni, millest Pavel toibus kiiresti. 2. raundis tegi Pat ka mitu ebakorrektset lööki, mille eest võeti temalt punkt maha. 3. raundis näitas Pavel taas enesekindlust, lõi tempo alla ja suutis matši rahulikult lõpuni viia. Võiks öelda, et Pavelil veel võiduvõimalust polnud, aga andis kindlasti väärilise lahingu, arvestades inglase tugevust ja osavust,“ ütles Sinilill.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel