Esimene baltlane teel poksi absoluutsele maailmameistritiitlile: lätlane Mairis Briedis poksib täna Riias WBSSi poolfinaalis

27. jaanuar 2018 | Uudised

Profipoksiturniiri World Boxing Super Series (WBSS) poolfinaalis astub täna õhtul võistlustulle lõunanaaber Mairis Briedis, kes hakkab ainsa baltlasena poksima sisuliselt absoluutse maailmameistritiitli nimel. Eesti- ja venekeelsete kommentaaridega otseülekannet matšist Briedise ning ukrainlase Oleksander Ussõki vahel näeb Eestis vaid voogedastusteenusega Viaplay.

Briedis kaitseb eelseisvas kohtumises profipoksiorganisatsiooni World Boxing Council (WBC) meistritiitlit väikeses raskekaalus, ukrainlane aga omakorda teise poksiföderatsiooni World Boxing Organization (WBO) meistrivööd. Kumbki meestest pole oma profikarjääri jooksul pidanud vastu võtma ühtki kaotust: Läti endise politseiametniku Briedise kontol on 23, Ussõkil aga 13 võitu. WBSSi veerandfinaalis alistas lätlane kuubalase Mike Perezi ning Ussõk sai jagu pikaaegsest WBC meistrist Marco Huckist. Tänase matši võitjale tuleb vastane teisest poolfinaalist, kus vastamisi on Murat Gassiev Venemaalt ning Yunier Dorticos Kuubalt.

WBSSi tegevjuhi Roberto Dalmiglio on Riia kahtlemata turniiri üks edulugusid. “Siin on olemas kõik, mida suurepäraseks poksietenduseks vaja on – kohalik kangelane, suurepärane areen ja fännid,” lausus ta. “WBSSi esimene hooaeg on kahtlemata olnud edukas ning teeme oma tiimiga juba tööd teise hooaja ettevalmistamiseks.”

Reklaamivaba otseülekanne poolfinaalist algab Viaplays kell 21, spordikanal Viasat Sport Baltic näitab Briedise matši kordusena öösel kell 2. WBSSi teine poolfinaal on Viaplays otse-eetris 3. veebruari õhtul samuti kell 21.

Vaata Briedise matšieelset pressikonverentsi videot!

Mullu sügisel esimest hooaega alustanud profipoksiturniiri WBSS raames üritatakse poksiekspertide sõnul välja selgitada maailma absoluutne parim super keskkaalus (super middleweight, kuni 90,7 kg) ja väikeses raskekaalus (cruiserweight), kuni 76 kg). Kui tavaliselt on profipoksis igas kaalukategoorias neli tõsiseltvõetavat maailmameistrit, kes üldjuhul omavahel ei poksi, siis sel turniiril lähevad just erinevate poksiföderatsioonide parimad omavahel vastamisi. Mõlemas kaalukategoorias võistleb Muhhamad Ali auhinnale kaheksa profipoksijat, kes kõik on TOP15 seas maailma nelja peamise profipoksi föderatsiooni võistlussarjas: WBAs, WBCs, IBFs ja WBOs. 50 miljoni dollarise auhinnafondiga WBSS kestab 18. maini.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel