VIDEO! Kovaljov kaitses tiitlit

24. august 2019 | Uudised

24. augustil läksid Tšeljabinskis vastamisi WBO tšempion (80 kg) Sergei Kovaljov ja kohustuslik vastane Anthony Yarde.

Yarde ründas tšempionit 8. raundi viimasel minutil ägedalt, lõpuks pani Kovaljov aga kogemused maksma ja võitis 11. raundis nokaudiga. Kovaljov tabas 223 korda. Yarde’i 132 lööki olid enim, mida Kovaljovi vastased olid Compuboxi mõõdetud 21 matšis tabanud. 8. raundis tabas Yarde Kovaljovi 34 korda, viimase kolme raundi tabamused olid aga 90-17 Kovaljovi kasuks. Yarde polnud kunagi 7. raundist kauem poksinud.

“Tal oli hea IQ. Hea kaitse. Kogemusi nappis,” ütles Kovaljov, kelle jab liikus kogu aeg.

“Kogemus mängis suurt rolli. Ta oskas jõudu jaotada. Ma tabasin teda kehasse ja arvasin, et tuleks asi lõpule viia. Mu ringinurk käskis ka talle pärast seda otsa peale teha. Ma olen väga auahne ega häbene midagi,” sõnas Yarde, kelle treeningust väidetavalt puudub sparr.

“Yarde võib saada tšempioniks, aga mitte sparrita. See on naeruväärne,” tviitis endine kahe kaalu tšempion Carl Frampton.

“Yarde oli paari löögi kaugusel võidust. Ta peaks treeningplaani muutma,” kommenteeris selle kaalu endine tšempion Andre Ward.

Kovaljov soovib pidada veel viis matši ja saada kaalu kõigi nelja organisatsiooni tšempioniks. IBF-i tšempion on Artur Beterbijev, WBC-l Oleksandr Gvozdõk ja WBC-l Dmitri Bivol. Beterbijev poksib Gvozdõkiga 18. oktoobril.

Yarde’ile pakuti miljon dollarit, et ta ei poksiks Kovaljoviga ja Kovaljov saaks selle asemel poksida Canelo Alvareziga.

Beterbijev on nii hirmutav mees, et kui ta poksis esimest korda tiitlile, pidi see olema Wardiga, aga Ward eelistas erru minna vabatahtlikult, mitte kaotades.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel