YAKUZA FIGHT I Võitlejad saavad alles kaalumisel teada, kellega ringis kohtuvad

18. veebruar 2024 | Uudised, Yakuza Fight

16. märtsil Rakvere Spordikeskuses toimuval Yakuza Fight 6 võitlusõhtul astuvad nelja mehe turniiril kuni 80 kg ringi Hendrik Themas, kes on osalenud kõikidel Yakuza Fight võitlusõhtutel, Dmitri Salamatin, Marko Šults ja Lätist Raimonds Aukštikalnis.

Kaotuse korral raha ei maksta

Sündmuse üks korraldajatest Jan Lipinski lausus Goodfight`ile antud intervjuus, et spordisündmuste edendamine on tal juba pikemat aega meeles mõlkunud. Ta on varasemalt käinud mõnel Yakuza Fight turniiril ja need meeldisid mehele väga. Lipinski tõi välja, et Eestis pole regulaarset platvormi ega ringi, kus võitlejad saaksid regulaarselt ja võrdselt võidelda ning teenida. „Kõik kampaaniad pakuvad komplektvõitlusi, kus võitlejad teavad, kellega nad võitlevad ning neil on fikseeritud tasu, mis ei ole võrdne või ei kajasta võitlejate pingutusi. Uue tulijana sellistes professionaalsetes sündmustes osaleda ning seda eriti kõvemate võitlejate vastu, on võimatu. Yakuza Fighti eesmärk on seda muuta,” lausus ta ja lisas, et uus ütlus on „võitja võtab kõik“. See tähendab, et kaotuse korral ei maksta. “Tahame anda võitlejatele võimaluse ning et inimesed näeksid, kes on turniiri tugevaim võitleja – seda tähendabki võitja võtab kõik!”

Tahame anda võitlejatele võimaluse ning et inimesed näeksid, kes on turniiri tugevaim võitleja – seda tähendabki võitja võtab kõik!

Korraldajad on kaasanud oma ala professionaalid

Kuna Yakuza Fight`i turniiride printsiip on „Winner takes it all”, siis on korraldaja Jakov Petersoni sõnul väga oluline, et sündmusel oleksid kvalifitseeritud ja õiglased kohtunikud. Korraldajad on  kaasanud oma ala professionaalid. “Peakohtunik on Leedust. Ta on neutraalne ja suure rahvusvahelise kogemusega, kes tagab kontrolli matšide tulemuste üle. Samuti moodustatakse kogenud külje- ja ringikohtunike brigaad,“ lausus ta Goodfight`ile ja lisas, et igal võistlusel on äärmiselt oluline sportlase tervis. „Meie jaoks on see väga tähtis. Kuna õhtu jooksul peetakse kaks turniiri, kus võitjatel on rohkem kui üks matš, siis on oluline, et võitleja oleks valmis jätkama tema parimas füüsilises seisundis. Selleks kaasame professionaalsed võitlusspordi meedikud ja cutman’i, kes tuleb samuti Leedust. Tema kontrollib võistlejaid enne matši ja pärast matši ning vajadusel osutab abi,“ rääkis Peterson.

KUULA PODCASTI!

GOODFIGHT PODCAST! Jakov Peterson: Yakuza ringi astuvad Themas, Šults, Salamatin ja Aukštikalnis

Vastane selgub alles kaalumisel

Põnevaks muudab võitlusõhtu asjaolu, et kui tavaliselt saavad sportlased varakult valmistuda ette oponendiga kohtumiseks ja proovida läbi võitluse kulgu, siis seekord saavad võitlejad alles kaalumisel teada, kelle vastu nad ringis lähevad. “Nii on võitlejatel ainult üks päev läbi mõtlemaks võitluse käigud, mis muudab selle raskemaks. Kaalukategooriad -71 ja -80 on kõige ohtlikumad, sest nendes on olemas nii kergkaallaste kiirus kui ka raskekaallaste jõud,” selgitas sündmuse kolmas korraldaja Andrei Senek.

Marko Šults keskendub enda tugevustele

Marko Šults valmistub võitlusõhtuks treenimisel kõigeks ja kõigiks ning keskendub enda tugevustele. “Keskendun ettevalmistustele. Tuleb, kes tuleb,” leidis ta Goodfight`ile antud intervjuus ja lisas, et ettevalmistustel võitlusõhtuks midagi uut ei ole. Ta teeb korralikult trenni ning kui vaja, siis kuulab keha, et 16. märtsiks võimalikult heas vormis olla.

Keskendun ettevalmistustele. Tuleb, kes tuleb!

Enda valmisolek on alati prioriteet

Hendrik Themas ütles Goodfight`ile, et võitlusspordiõhtul ta vastaste puhul õnnele lootma ei jää – valmis peab olema kõigeks. “Kõik vastased on väga erinevad. Enda valmisolek on alati prioriteet,” rääkis ta. Themas tõi oma tugevusena välja järjepidevuse – ta treenib aasta läbi. Enne võistluseid jälgib Themas, et oleks sparringut, kuid spetsiaalset fightcamp`i ta ei tee.

Iga võitlus on oluline

Raimonds Aukštikalnis sõnas võitluskaardil, et iga võitlus on tema jaoks oluline. „See on elustiil. Minu jaoks on võit nagu uus saavutus.“

Dmitri Salamatin astub ringi aga Mishlawi looga „All Night.“

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel