Jan Lipinski. Foto: Erakogu

Yakuza Fight korraldaja Jan Lipinski: Yakuza Fight tõuseb uuele tasemele

14. jaanuar 2024 | Uudised, Yakuza Fight

16. märtsil toimub Rakvere Spordikeskuses Yakuza Fight 6. Sündmuse üks korraldajatest Jan Lipinski sõnab, et võitlusspordiõhtu tõuseb sellel õhtul uuele tasemele. Uus reegel „võitja võtab kõik“ tagab, et kergeid võitluseid ei tule.

Yakuza Fight tõuseb uuele tasemele

Sündmuse üks korraldajatest Jap Lipinski lausub, et spordisündmuste edendamine on tal juba pikemat aega meeles mõlkunud. Ta on varasemalt käinud mõnel Yakuza Fight turniiril ja need meeldisid mehele väga. Meeldisid sündmuse formaat, korraldus ja võitluskaardid. „Asjaolu, et Yakuza Fight meelitas kohale nii suure hulga fänne linnas, mis pole Tallinn, näitas mulle, et rakverelased hindavad väga professionaalseid sündmuseid ja põnevaid võitlusi. Kui tekkis võimalus ühendada jõud teiste korraldajatega, tegime otsuse kiiresti,“ räägib ta.

Lipinski sõnul on tal võitluste edendamisest teistsugune nägemus ja lähenemisviis ning kui ühendada need võitlusspordisündmuse olemasoleva nime, kogemuste ja värskete ideede kombinatsiooniga, siis tõuseb Yakuza Fight uuele tasemele.

Võitja võtab kõik

Lipinski toob välja, et Eestis pole regulaarset platvormi ega ringi, kus võitlejad saaksid regulaarselt ja võrdselt võidelda ning teenida. „Kõik kampaaniad pakuvad komplektvõitlusi, kus võitlejad teavad, kellega nad võitlevad ning neil on fikseeritud tasu, mis ei ole võrdne või ei kajasta võitlejate pingutusi. Uue tulijana sellistes professionaalsetes sündmustes osaleda ning seda eriti kõvemate võitlejate vastu, on võimatu. Yakuza Fighti eesmärk on seda muuta,“ lausub ta ja lisab, et kõik võitlejad võitlevad võrdsetel tingimustel ja tasul, sõltumata nende tiitlitest ja auastmest. Võitlused otsustatakse loosi teel ning see reklaamib ja intrigeerib sündmuse võimalusi. „See on üks meie põhimõtetest. Uus ütlus on „võitja võtab kõik“. See tähendab, et kaotuse korral ei maksta. Tahame anda võitlejatele võimaluse ning et inimesed näeksid, kes on turniiri tugevaim võitleja – seda tähendabki võitja võtab kõik! Tulevikuks on meil veel ideid.“

16. märtsil ootab Lipinski sõnul rakverelasi ja külalisi ees võimas turniir, kus 8 sõdalast (kahes kaalukategoorias -71 kg ja -80 kg) otsustavad lahingus, kes on kõigist tugevam. „Reegel „võitja võtab kõik“ tagab publikule, et kergeid võitlusi ei tule,“ lisab ta.

Reegel „võitja võtab kõik“ tagab publikule, et kergeid võitlusi ei tule!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel