Wahlbergi poksija andis WBSS-i kohtusse

10. august 2019 | Uudised

WBA tšempion Regis Prograis ootas kolm kuud, millal ta saab IBF-i tšempioni Josh Tayloriga poksida World Boxing Super Seriesi finaalis (64 kg). Tundub, et järgmise kohtumise peab ta pidama kohtus.

Prograis ja DiBella Entertainment andsid kohtusse WBSS-i korraldava ettevõtte Comosa, kuna Comosa polnud 5. augustiks kandnud deponeerimiskontole 700 000 dollarit, mis oli tagatud finaali jõudmise eest, ega 1,3 miljonit, mis ootab võitjat lisaks.

Comosa oli lubanud, et finaal saab peetud vähemalt 7. oktoobriks, nüüd aga kinnitas enne hoopis 54-kiloste meeste finaali (Naoya Inoue ja Nonito Donaire) kuupäeva: 7. november. Comosa tegi ettepaneku, et kannab esimesed 350 000 dollarit deponeerimiskontole 16. augustiks ja finaal peetakse 28. septembril. Prograis ütleb kohtule esitatud süüdistuses, et see jätaks vähe aega valmistumiseks.

Prograis teatas, et tema sarjas enam ei poksi. Ta oli niigi kannatlikult oodanud, et saaks kätte veerandfinaali eest lubatud tasu (500 000 osaluse eest + 500 000 võidu eest).

Sama probleem oli DBE kliendil Ivan Barantšikil. Tema meeskond ähvardas, et loobub poolfinaalist Tayloriga, kui veerandfinaali eest pole tasutud ja poolfinaaliraha deponeerimiskontol ootamas. Valgevenelane Barantšik kaotas Taylorile (15-0) lõpuks punktidega.

Prograis (24-0) alistas poolfinaalis teise valgevenelase Kirill Relihhi TKO-ga, mille eest talle maksti õigeaegselt välja 1,1 miljonit (500 000 osalus, 600 000 võiduboonus). Ka Prograis oli pidanud oma meeskonda (Prograis kuulub Mark Wahlbergi ja Peter Bergi firmasse Churchill Management) veenma, et tal lubataks poolfinaalis osaleda.

Prograis soovis võita WBSS-i, et siis hakata poksima kaalu teiste tšempionitega, kelleks praegu oleks üks mees: Jose Ramirez. Too teenis Maurice Hookeri alistamisega 4 miljonit ja peab tänavu juba kolmandat matši. Peaks ka Prograis, kui korraldajad oleks lubadusi täitnud ja finaali suvel teinud. Prograis ei kaebagi süüdistuses raha üle, vaid soovib, et WBSS laseks ta vabaks ja tal poleks enam kohustusi WBSS-i ees.

Boxing News 24 spekuleerib, et WBSS võiks Taylorile finaaliks vastu tuua Vergil Ortizi või Subriel Matiase.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel