UFC Uruguay: Ševtšenko kaitses tiitlit

11. august 2019 | Uudised

Montevideos peeti 10. augustil UFC tiitlimatš (57 kg), kus tšempion Valentina Ševtšenko sai jagu Liz Carmouche’ist.

Võit tuli kolm korda numbritega 50:45. Võitja domineeris algusest peale. Tähtsad tabamused olid 42:18, kirjutab ESPN. Veel vähem oli võitja tabanud tiitlimatšis 2016. aastal, kui Miesha Tate tabas Holly Holmi 40 korda. Ševtšenko, kes on ESPN-i parimate võitlejate tabelis Cris Cyborgiga 2. kohal, ütles, et kuna vastase stiil on ebatavaline, pidi ta valvel olema selliste rünnakute puhuks. Rahvas muutus sellise matši peale muidugi kannatamatuks.

35-aastane ameeriklanna Carmouche (13-6 enne) pidas 2013. aastal UFC esimese naistematši, vastaseks Ronda Rousey. 2010. aastal alistas ta Ševtšenko ja 2013. aastal Jessica Andrade.

Ševtšenko käis aprillis esimest korda pärast 2011. aastat kodumaal, kus sai ordeni president Džeenbekovilt. Samuti külastas ta ema ja vanavanemaid. Ševtšenko sõnul vaatavad kõik Kõrgõzstanis UFC-d.

Õhtu teises olulises matšis oli Volkan Özdemir (Šveits, -93 kg) 2. raundi võimsa nokaudiga üle Ilir Latifist (Rootsi). Nad pidid kohtuma 1. juunil, kuid Latifi vigastas selga. Kohtumine lükati 3. augustile, kuid Özdemir ei saanud viisat. Özdemir on viisa tõttu matšidest ilma jäänud varemgi.

Özdemir (15-4) alustas UFC-s kolme võiduga, siis tuli lisaks vastastele võidelda aga ka vigastusega ja viimased kolm matši oli ta kaotanud, nende seas tiitlimatši Danile Cormier’ga.

„Võib-olla ma alustasin UFC-s liiga kiiresti: juba aastaga sain tiitlimatšile. Nüüd olen palju kogenum,“ ütles Özdemir, kellel on järgmiseks sihikul Jan Blachowicz või Dominick Reyes.

Özdemir kiitis vastast, kellega ta on treeninud: “Ilir on kaotanud tähtsaid matše ja see on takistanud teda tiitlile võitlemast. Tal pole kaela ja seetõttu on teda väga raske pähe lüüa.”

Latifi (14-6) oli jagu saanud Ovince Saint Preux’st, kuid alla jäänud Ryan Baderile, Blachowiczile ja Gegard Mousasile.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel