Namajunas kaotas Brasiilias tiitli TKO-ga

12. mai 2019 | Uudised

UFC kuni 52-kiloste naiste tšempion Rose Namajunas kaotas tiitli 11. mail Rio de Janeiros kohalikule Jessica Andradele.

Kui Dana White’ilt 2011. aastal küsiti, millal naised UFC-s võitlema hakkavad, vastas ta: mitte kunagi. White’i põhjus oli tegelikult lihtne: ta oli näinud niivõrd ühepoolset naistematši, et võttis isu.

Tundus, et tilluke Andrade oli 11. mail esimesed kaks raundi kaotanud, kuid ta tõstis siis Namajunase 2. raundi lõpus üles ja paiskas pea ees põrandale nii, et tšempionil kadus pilt eest ja kohtunik kuulutas välja tehnilise nokaudi.

Namajunas, kes võitles viimati enne seda 13 kuud tagasi, tunnistas, et muutus 2. raundis hooletuks. Ta ütles, et teda huvitavad viimasel ajal muud asjad ja ta võib võitlemisest loobuda.

Mõlemad said õhtu parima matši eest 50 000 dollarit preemiat, Andrade lisaks 50 000 õhtu parima esituse eest.

Teistes tähtsamates matšides kaotas Brasiilia kuulsus Anderson Silva Jared Cannonierile (11-4 enne) ja teine Brasiilia kuulsus Jose Aldo Alexander Volkanovskile.

UFC on pakkunud Aldole tänavu üritustel, et reklaamiks teda välja peaesinejana, aga Aldo on ise tagasihoidlik ega pea end enam nii tugevaks kui mõne aasta eest.

Pealtvaatajaid oli saalis 15 193.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel