Georges St-Pierre

Ajaloo parimad MMA-võitlejad

20. juuli 2018 | Uudised

MMA Hits võttis kokku ajaloo parimad MMA-võitlejad.

Anderson Silva (34-8) võidud-kaotused aastatel 2006-2012 olid 16-0, neist 14 nokaudiga. Talle jäid alla teiste seas Chael Sonnen, Yushin Okami, Forrest Griffin, Dan Henderson, Vitor Belfort ja Rich Franklin. Silva hakkas võistlema 1997. aastal, kui reeglid olid vabameelsemad. Ta oli esimene vasakukäeline (võib-olla ka vasakujalaline), kes demonstreeris jalalöökide jõudu ja tõi octagon’i traditsioonilised tehnikad:  eestlöök, külglöök põlvedesse, pöördelt löök.

Venemaa parim võitleja Fjodor Jemeljanenko (37-5) oli aastatel 2001-2009 kaotuseta 28 matšis. Ta oli esimene, kes demonstreeris MMA-s sambo võimu. 13. oktoobril kohtub 41-aastane Jemeljanenko Bellatoril Chael Sonneniga.

Kanada parim võitleja Georges St-Pierre (26-2) on 2007. aastast kaotuseta. Endine kuni 77-kiloste meeste tšempion GSP on jagu saanud teiste seas Sean Sherkist, Frank Triggist, Jon Fitchist, Thiago Alvesist, Josh Koscheckist ja Nick Diazist. Ta on võitnud Matt Hughesi kaks korda (üks tema kaotustest pärineb ka Hughesilt) ja Matt Hughes ei kaotanud palju.

Matt Hughesi (45-9) tuntumad ohvrid on BJ Penn, Carlos Newton (kaks korda), Hayato Sakurai, Frank Trigg (kaks korda), Chris Lytle ja Matt Serra. Hughes oli slämmide spets. Esimesest matšist 1998. aastal kuni 2006. aastani olid tema võidud-kaotused 41-4.

Royce Gracie (15-2-3) alistas 80-kilose mehena raskekaalumehi. Gracie tõi BJJ MMA-sse. Ta näitas, et grappling on parem löömisest. Pea iga võitleja kasutab võtteid tema repertuaarist. Ta võitis esimesed 11 matši (1993-1994). Võidud Dan Severni, Kazushi Sakuraba ja Ken Shamrocki üle on legendaarsed. Ainukesed kaotused tulid Sakurabalt ja Hughesilt.

Wanderlei Silva (35-13-1) oli esimene „jalgpallilöökide“ poolest tuntud Pride’i superstaar. Ta näitas, mida muay thai võib octagon’is teha. Aastatel 2000-2004 oli ta 18 matšis kaotuseta. Alla jäid talle Yuki Kondo, Guy Mezger ja Dan Henderson. Kaks korda jäid alla Rampage Jackson, Hidehiko Yoshida ja Kazushi Sakuraba. 1996. aastal võitlemist alustanud Silva võitleb endiselt.

Randy Couture (19-11) oli vanim UFC tiitlivõitja ja esimene kahe kaalu tšempion. 33-aastaselt alustanud Couture võitles pea 15 aastat. Tema suurim võidurida oli küll kuus võitu seitsmest matšist, aga võitis ta väga tugevaid vastaseid: Vitor Belfort (kaks korda), Jeremy Horn, Pedro Rizzo (kaks korda), Kevin Randleman, Tito Ortiz, Mark Coleman, poksilegend James Toney ja Chuck Liddell.

30-aastane Jon Jones (22-1) on edukaim kuni 93-kiloste meeste tšempion, kuid tiitel võeti temalt ära kolm korda (kahel korral dopingu tõttu). Tema ainuke kaotus tuli 10. matšis reeglivastase võitlemise tõttu. Esimest korda pandi ta pikali alles 20. matšis.

Antonio Rodrigo Nogueira (34-10-1) on esimene brasiillasest raskekaalu kägistamisekspert. Aastatel 2000-2008 oli tema skoor 22-2. “Minotaurole” on alla jäänud Mirko „Cro Cop“ Filipovic, Heath Herring, Mark Coleman, Dan Henderson ja Bob Sapp. Ta on üks väheseid UFC ja Pride’i tšempione.

Jose „The Scarface“ Aldo (26-4) oli kaotuseta aastatel 2006-2014. Ta oli üle nelja aasta sulgkaalu tšempion. Võitlejaid, kellest on Aldo ramm üle käinud: Mark Hominick, Kenny Florian, Chad Mendes, Chan Sung Jung, Frankie Edgar (kaks korda), Urijah Faber. Aldo pole kunagi vastastest halba rääkinud. Ta on lubanud, et ei lähe kunagi pensionile.

BJ Penn (16-12-2) alistas Jens Pulveri, Joe Stevensoni, Sean Sherki ja Diego Sanchezi ning sai superstaariks. Mõjukad on võidud Matt Hughesi, Matt Serra ja Rodrigo Gracie üle. 2001. aastal alustanud Penn oli meister kahes kaalus. Talle kuulub MMA-uudiste külg Bjpenn.com.

Kazushi Sakuraba nimi on siin tabelis juba mitu korda vilksatanud ja kaotajana (26-17-1), aga ta on MMA kuulsustehallis. Tema ohvriteks on Rampage Jackson, Vitor Belfort, Carlos Newton, Vernon White jt. Aastatel 1997-2000 jäid talle alla Renzo Gracie, Ryan Gracie, Royler Gracie ja Royce Gracie ning ta sai hüüdnimeks „The Gracie Hunter”. Matš Royce Graciega kestis rekordilised 90 minutit.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel