Kõik eestlased piirdusid Peterburis ühe matšiga

10. mai 2019 | Uudised

Eesti koondise matšid Peterburis Kuberneri karikal on läbi.

Kuni 52-kiloste poksijate seas kaotas Kirill Serikov 9. mail 0:5 Venemaa poksijale Elbrus Soltõhhanovile. Kohtumise üks kohtunikke oli Dmitri Meliss Eestist ja ka tema andis võidu venelasele. Nad olid kohtunud eelmisel aastal Tšetšeenias Ahmat-Hadži Kadõrovi mälestusvõistlustel ja ka siis eestlane kaotas.

„Esimene raund kulges ülimalt tasavägiselt. Mõlemad poksijad näitasid korralikku tehnika-taktikapoksi. Teise raundi teises pooles tekkis aga Kirillil väsimusemärke, kuna tempo oli väga intensiivne. Elbrus pani paremuse maksma. Kirill hakkas tegema minule ennenägematuid tehnilisi vigu. Hilisemas analüüsis oli ka tema jaoks üllatuseks, et sellised vead sisse tulid. Kolmandaks raundiks taastus Kirill ära ja matš kulges võrdses heitluses. Nii võibki öelda, et saatuslikuks sai teise raundi teine pool,“ kommenteeris treener Artur Sinilill.

Stiven Aas (-81 kg) kaotas kohalikule Peterburi poksijale Murat Rabadanovile 1:4. „Matš oli algusest lõpuni võitluslik ja võrdne. Raske oleks kummalegi eelistust anda, aga kuna Murat poksis kodus, siis ilmselgelt oli eelistus tema poolel!“ sõnas Sinilill.

Ta ütles kokkuvõtteks, et koondise tulemusega ei saa muidugi rahule jääda, ent eesmärk oli rohkem saavutada EM-iks korralik vorm. „Selleks turniiriks Eesti koondis spetsiaalset ettevalmistust ei teinud, vaid mindigi vormikõverat kontrollima, et saada aimu, kus ja mida veel EM-iks parandada saab. Muidugi oli see ka kõrgetasemeline turniir, kus osalesid mitmed OM-i, MM-i ja EM-i medalimehed.“

Kirilli matš algab 22. minuti paiku.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel