Foto: Freepik

Miks elasid vaatajad kaasa “Rocky” võidukäigule?

05. aprill 2024 | Uudised

Pea iga sportlane teab, et järjepidevus ja usk iseendasse on edu võtmed. Ka siis kui tabab kaotus, on oluline sellesse mitte kinni jääda ning oma eesmärkide suunas sihikindlalt tööd edasi teha. Ka autor ja mitmete raamatute kaasautor, mida on müüdud miljoneid, Mark Viktor Hansen toob oma raamatus “Kuidas mõelda suuremalt ja muutuda tavalisest ERAKORDSEKS” välja erinevaid tehnikaid takistuste ületamiseks ja uute perspektiivide avamiseks. “Sinu mõtlemise suurus määrab ära sinu tulemuste, tuleviku ja su elu suuruse,” leiab ta.

Sinu mõtlemise suurus määrab ära sinu tulemuste, tuleviku ja su elu suuruse.

Kaotuse korral tuleb oma vigadest õppida ning pead mitte norgu lasta

Ka treener Kristo Männistu on öelnud Goodfight`ile antud intervjuus, et kaotuse korral tuleb oma vigadest lihtsalt õppida ning pead mitte norgu lasta. „Küsimus on selles, kas sul on peas suurem visioon või kas oled ainult tänases päevas.”

“Rocky`s” on palju tsitaate, mis väljenduvad ka päriselus

Markus Mittal rääkis Goodfight podcast`is, et on vaadanud ka mitmeid võitlussportlastega seotud filme. Näiteks McGregori ja Tommy Fury ning “Rocky” kõik osad. Ta nentis, et viimases on näiteks väga palju tsitaate, mis väljenduvad ka päriselus. „Instagramis tulevad ka reelsid ette, kus on head ütlemised, mis motiveerivad tegema midagi, mida sa tegelikult teha ei taha. Samamoodi nagu Mike Tyson ütles, et tee, mida sa teha ei taha, aga tee seda nii, nagu armastaksid seda.”

Tee, mida sa teha ei taha, aga tee seda nii, nagu armastaksid seda.

Üks kaotus õpetab rohkem, kui viis võitu

Ka Taur Guitor leidis Goodfight podcast`is, et kaotusesse ei tasuks väga kinni jääda. “Nagu ütles mulle mu esimene treener Villu Nurmoja: “Üks kaotus õpetab rohkem, kui viis võitu!” Iga kord, kui sa suudad sealt kaotusest midagi enda jaoks võtta, siis on kõik hästi.”

Üks kaotus õpetab rohkem, kui viis võitu!

Kui sul on valus, kas võitled või annad alla

Hendrik Themas sõnas Goodfight podcast`is, et võitlusspordi juures meeldib talle asjaolu, et kikkpoks toob välja inimese iseloomu ja selle, kas viimane on võitleja. „Kui tal on valus, kas ta võitleb või annab alla,“ lausus ta ja lisas, et kõige aluseks on eneseusk – kõik algab peast. „Sa võid olla füüsiliselt tugev, aga mõnikord on nii, et kes trennis sparringul on väga hea poksija, aga võistlustel tal lihtsalt ei tule midagi välja. Ta ei talu pinget, aga see on väga oluline.”

Sa võid olla füüsiliselt tugev, aga mõnikord on nii, et kes trennis sparringul on väga hea poksija, aga võistlustel tal lihtsalt ei tule midagi välja.

Katkend raamatust „Kuidas mõelda suuremalt ja muutuda tavalisest ERAKORDSEKS”

Kui jääd paigale sinna, kus oled praegu, siis röövid nõnda iseendalt, oma perelt ja kogu maailmalt oma suuruse. Kui sa ei tööta täiel võimsusel ega ela oma potentsiaali piiril, siis kaotavad selle tulemusena ju kõik. Mõtle vaid, mis juhtunuks filmiga “Rocky”, kui Sylvester Stallone oleks kuulda võtnud kõiki ebaõnnestumise sõnumeid. “Rocky” inspireeris tervet riiki. See teos võitis Oscari parima filmi ja parima režissööri eest.

Vaatajad elasid kaasa Rocky võidukäigule, sest Sly pühendas end filmile kogu südamest, sisendades sellesse hinge, kirge, huumorit ja väge.

Selleks, et saada tšempioniks, tuleb sul neelata äikest

Raamatu “Kuidas mõelda suuremalt ja muutuda tavalisest erakordseks …” autori Mark Viktor Hanseni lemmikrepliik kogu filmist pärineb Rocky treenerilt, keda kehastas Burgess Meredith: “Selleks, et saada tšempioniks, tuleb sul neelata äikest ja si**uda kõuekõminat.”

Inimesed, kes usuvad, et on võimelised edu saavutama, leiavad viisi oma ellu edu toomiseks

Sinu edu on otseselt seotud sinu mõtetega enda kohta.

„Sinu edu on otseselt seotud sinu mõtetega enda kohta. Sa tegutsed lähtuvalt sellest, milline sa enda arvates oled. Sa võtad ette tegemist, millega enda arvates hakkama saad. Kas sa neelad äikest ja si*ud kõuekõminat? Sinu enda mõtlemine on ainus asi, mis võib sind hoida eemal sellest, mida saada tahad. On aeg mõelda suuremalt endast, suuremalt oma maailmas, suuremalt oma tulevikust. Inimesed, kes usuvad, et on võimelised edu saavutama, leiavad viisi oma ellu edu toomiseks. Nad tõmbavad seda ise ligi. Nad muutuvad eduvõimeliseks ja neid saadabki edu,“ kirjutab Hansen.

VAATA KA DOKUMENTAALI “SLY!

„Sly“ on USA dokumentaalfilm Sylvester Stallone’i elust ja pärandist. See räägib tema peaaegu 50 aastasest karjäärist, alates raskest lapsepõlvest, raskustes näitlejakarjäärist ning märulifilmidest „Rocky“ ja „Rambo“. Film sisaldab kaadreid Stallone filmidest, fotosid lapsepõlvest ning intervjuusid teiste kuulsustega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel