GoodFight |
09. veebruar 2024

GOODFIGHT PODCAST! Taur Guitor: kunagi ei tohi alla anda

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Taur Guitor: kunagi ei tohi alla anda

Eesti meistrivõistlustel tai poksis osalenud Taur Guitor rääkis Goodfight podcast`is, et tõelist võitlussportlast iseloomustab distsipliin ja töötahe. “On, mis on, aga mul on kõva töötahe. Kui ma valmistun, siis ma valmistun.”

Üks kaotus õpetab rohkem, kui viis võitu

Guitor sõnab, et kaotusesse ei tasuks väga kinni jääda. “Nagu ütles mulle mu esimene treener Villu Nurmoja: “Üks kaotus õpetab rohkem, kui viis võitu!” Iga kord, kui sa suudad sealt kaotusest midagi enda jaoks võtta, siis on kõik hästi.”

Üks kaotus õpetab rohkem, kui viis võitu!

Eelmise aasta detsembrikuus Rakveres toimunud võitlusspordiõhtul UFN tõmbas Guitor jalga Ott Remmeri kingad ning astus ise ringi. Matš lõppes aga kaotusega. Guitor tõdeb, et ilmselt olid kingad natuke veel liiga suured ja loksusid. “UFN-I kaotus õpetas, et tark ei torma,” lausub ta ja tõdeb, et Rakveres oli pärast matši väga palju targutajaid, kes rääkima tulid. “Mind see ei heiduta. Lõppude lõpuks, ma teen oma asja, mis mulle meeldib. Ja võitlusspordi üks osa on, kas võidad või kaotad. Siin ei olegi kahte varianti. Väike võimalus on, et matš jääb viiki, aga enamjaolt see nii ei ole.”

Monika Kuzmina ja Taur Guitor. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Kas kõik või mitte midagi

Guitor lausub, et poksib seetõttu, sest talle meeldib see ja poks on talle südamelähedane. “Eks elu on mind sinna viinud.”

Oma unistuste kohta lausub Guitor, et tänu uuele treenerile Ringo Tippile on unistused suureks  läinud ning ta sooviks Euroopa ladvikus ära käia, aga selleks on vaja teha kõva tööd. “Mul on veel mõned aastad jäänud. Nüüd ongi nii, et kas kõik või mitte midagi. Ühtegi sammu tagasi ma ei tee, tuleb lihtsalt töötada.“

Taur Guitor. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Kunagi ei tohi alla anda

Guitor toob välja, et kui tahad poksida ning ajada seda asja nii nagu seda peab ajama, siis tuleb kõik enda jaoks võimalikult professionaalseks mõelda. “Meie oleme selle tee see aasta ette võtnud, et mul on oma tiim. Mul on massöör, mul on inimene, kes ajab sponsori asju,” lausub ta ja tervitab siinkohal Edgar Fjodorovi. “Ja siis on mul oma poisid ka. Kõik aitavad ja toetavad nii, kuidas saavad. Kogu selle töö taga on kindlasti ka mu pere ja vanaisa. Vanaisa on väga suur fänn ja väga suur mentor mu jaoks. Toetab mind ja aitab alati nii, kuidas saab. Kui midagi ei istu, siis ütleb otse ja on konkreetne. Põhiline õpetussõna on vanaisal olnud, et kunagi ei tohi alla anda, alati tuleb lõpuni minna.“

Monika Kuzmina ja Taur Guitor. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Kui võidad, siis kirjutavad kõik. Kui kaotad, siis teevad seda vähesed

Ka Guitor on omal ajal saanud just nimelt Eesti Muay Thai Liigalt võitlusspordi maailmas tuule tiibadesse. Aasta oli siis 2011, 22.jaanuar ja Sparta. Guitor meenutab, et võitis. „Ma võitsin viis… Esimene win streak oli viis fight`i järjest kuni Eesti meistrivõistlusteni aprillis 2011. Siis tuli mul esimene kaotus Kristo Männistu vastu. Kui sa võidad, siis kirjutavad kõik. Aga kui sa kaotad, siis teevad seda väga vähesed. Helistab su pere ja vennad ja rohkem mitte kedagi,“ tõdeb ta.

Kui sa võidad, siis kirjutavad kõik. Aga kui sa kaotad, siis teevad seda väga vähesed.

Taur Guitor. Foto: GoodFight, Alejandra Karu

Guitor treener Ringo Tippist: austan teda väga

Guitor räägib, et pärast UFN-i kaotust hoidis ta omaette, kadus ära ja võttis korraks aja maha. Ta soovis mõelda, et mis edasi. Seejärel mõtles ta, et nüüd on käes uus aasta – kas kõik või mitte midagi. Guitor kirjutas Ringole ning viimane võttis ta vastu. „Mul on hea meel. Ringo on väga hea treener. Proovin teda võimalikult palju kuulata ja seda, mida ta räägib,“ lausub ta ja lisab, et see, kas treener on hea, näitab ära viimase sportlase tulemused ja vibe. „Kui teed lapatööd ja viskad nalja… Mõistad üksteist, siis see näitab seda, et klapp on olemas. Minult on väga keeruline austust välja saada, aga Ringo on niisugune inimene, keda ma väga austan.“

GALERII: GOODFIGHT, ALEJANDRA KARU

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?