Fitnesspoks (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Miks fitnesspoksiga tegelemine tervisele kasulik on?

04. aprill 2024 | Uudised

Fitnesspoksiga tegelemine aitab vähendada negatiivset energiat, millest soovid vabaneda ning annab vastu positiivset energiat. Fitnesspoks tekitab sõltuvust, aga õnneks on see hea sõltuvus, kirjutab veebileht Hyväterveys.fi.

Kellele fitnesspoks mõeldud on?

Fitnesspoks sobib kõigile, kes soovivad oma vormi ning kehakontrolli parandada. Eriti kasulik on see neile, kes teevad istuvat tööd ning kannatavad kaela-, õla- ja seljaprobleemide käes.

Fitnesspoks (Foto Freepik)

Foto: Freepik

Ka annab fitnesspoks mõnusa trenni neile, kes soovivad ennast proovile panna ja kellele meeldivad väljakutsed, sest selles spordialas saab ennast arendada nii palju kui võimalik.

Vorm paraneb

Fitnesspoks on tõhus aeroobne trenn, kuna see treenib südant mitmekülgselt. Samuti arendab see lihasjõudu, kuna tunnis on kaetud kõik lihasrühmad. Pidevalt jalgu liigutades muutuvad sääred, reied ja tuharad tugevamaks. Löökides saavad tööd aga ülakeha lihased.

Pidevalt jalgu liigutades muutuvad sääred, reied ja tuharad tugevamaks.

Aitab ka kange kaela puhul

Kui õlad ja kael on kanged, siis on samuti fitnesspoksist abi. Kui löögienergia vabaneb, kui käsi tabab kas kotti või kindaid, aktiveeruvad tõhusalt kaela-, õla- ja keskkeha lihased. Poksis on palju pöördeid ja küljekõverdusi, mis suurendavad kudede ainevahetust ja aitavad kehal päevakoormusest taastuda. Kuna suurel osal inimestest on ülaselg kange, siis poks aitab parandada selle liikuvust ning üldiselt saab kogu kaela-õla piirkond ja selg vajaliku liikumise ning lõdvestuse.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel