Mayweather – Paul: säutsu ei tooda rusikavõitlusse

07. juuni 2021 | Uudised

Sümpaatne, et inimesed maksavad raha teiste inimeste vaatamise eest, eriti kui need teised inimesed olid Floyd Mayweather ja Logan Paul 6. juunil Miamis poksimatši pidamas.

Christopher Nolan ütleb, et lõpp on kõige tähtsam. Lõpp on see, mis õigustab seda, mis enne toimus. Lõpp oli seekord aga teada. Floyd Mayweather, must Jeesus, on ajaloo parim poksija. Eddie Hearn ütles, et on näinud Paulist halvemaid poksijaid, ent siiski võis sellest kohtumisest eeldada lahingut, kus otsekui tänu Enigma-masina saladuse lahendamisele oli ühele poolele teada, mida teine teeb. Nii läks kohtumises Tenshin Nasukawaga. Nii läks Conor McGregoriga. Lihtsalt venitati õige hetkeni. Kloun ei suuda tarka kunagi jäljendada, kuid tark klouni suudab.

„Floydi ja Logani kohtumisel puudub mõte,” ütlesid Kamaru Usman, Gary Russell ja paljudki veel. Parem surra lahingus kui nälga, arvasid Kuuba revolutsionäärid – kohtumisest oodati vähemalt 200-miljonist tulu, millest Mayweather võtab 50% ja Paul 10%. Publikuhuvi oli nii suur, et PPV ostnutel kiilus pilt vahepeal kinni. Mayweather – Paul oli nii suur, et kui see määrati pühapäevale, sest 5. juunil juba asetses Teofimo Lopezi ja George Kambosose kohtumine, siis Lopez – Kambosos viidi pärast seda 19. juunile.

Mayweather on ärimees. Ta teenis Manny Pacquiaoga poksimise eest 300 miljonit ja McGregoriga poksimise eest 350 miljonit dollarit. Ta on esimene poksija, kes tegi NFT-d. Mayweather ja Paul on väsimatud enesereklaamijad. Ajal, kui teistel hambad ammu valutaks intervjuude andmisest, teavad ärimehed Paul ja Mayweather, et iga intervjuu võib tuua juurde 100 vaatajat. „Mu vanemad on miljonärid. Mu lapsed on miljonärid. Isegi lapselaps on miljonär,” kuulutas Mayweather. Sahtlid täis on sajaseid, elu see kulgeb öös.

Eddie Hearn, kes korraldas KSI ja Pauli kohtumise, ütles, et tegelikult nad on intelligentsed inimesed, kes teavad, kuidas raha teha. „Logan on tohutult suur ja karismaatiline. Poksijatel pole sellist isikupära,” ütles Hearn. Telekanal Sky, mida juhivad vanad mehed, kortsutas kulmu, kui Hearn korraldas Anthony Joshua kohtumise Saudi Araabias ja kortsutas ka juutuuberite peale. Hearn ütles, et tema 10-aastane tütar ei vaata Skyd.

Hearni jaoks on edu ka see, kui saab kära tekitada. Juutuuberite jaoks on ainult numbrid olulised. Ameerika on teistsugune ja ameeriklased teistsugused. Ameerikas ostetakse pileteid hilja, Inglismaal kohe. Ameerika turg on fragmenteeritud. Inglismaal oleks juutuuberite matš suurem sündmus. 75% SMS-idest, mis Hearn saab, nõuavad juutuuberite kohtumist igal üritusel.

Poksijatel pole kaotus nii suur asi kui juutuuberitel, kellele tuletatakse seda meelde iga kord, ütles Paul. Teda treenis Milton Lacroix, kelle tuntuim õpilane Shannon Briggs. Pauli treeniski algul Briggs, aga kui Paul KSI-le kaotas, palkas ta Lacroix’.

Mayweather Pauli vastu oli kaheksaraundine näidismatš, mida Florida poksikomisjon keeldus sanktsioneerimast, võitjat välja ei kuulutatud ja Paul pidas tänu klintšimisele lõpuni vastu, kuid ta vajas püstolit, et Mayweather pikali panna. See oli nagu külasepp plastilise kirurgi vastu. Mayweather, kes joob ilmselt nooruseallikast, demonstreeris endiselt harvadel hetkedel maailma parimat põiklemist, mis on pooleldi geomeetria ja pooleldi luule. Floydi löögid sädelevad selliste vastaste omadega võrreldes kui vestinööbid, kuid ta peab selliseid vastaseid „kandma”. Paul naeris vahepeal. Mayweather on kunstnik ja poks tema kunst.

Floydil oli suurem võitlus kaaluga kui vastasega – matš toimus avatud kategoorias ja Paul kaalus ligi 15 kilo rohkem. Viie kaalu meistrit Floydi see ei huvitanud. „Pärast kaalumist on kõik mu vastased niikuinii 10 kilo raskemad. Tihti on nad pikemad, lühemad, tugevamad, kiiremad, aga lõpuks on alla jäänud kõik 50,” lausus ta.

Errol Spence ütles, et tema ründaks kõigepealt Floydi keha ja seejärel pead, aga kui Paul tabaski mõne löögi, oli see ajutine plaaster igavesel haaval. Paul võis loota vaid sellele, et inimene pole ju täiuslik. Ta on lüli ahvi ja täiusliku olendi vahel ja inimisikupära teatud aspektid jäävad alati müstiliseks, kuid see polnud matš, kus võinuks kinnitust leida ütlus, et maailma parim poksija ei pea kartma nr 2 poksijat, vaid kollanokka, sest kollanokk võib üllatada. On vaks vahet, kas vaadata kontserti lava ees või lava tagant.

Floydil oli plaan pidada kõigepealt matš Loganiga ja seejärel tema venna Jake’iga, teenida mõlemalt 100 miljonit. Jake Paul – Ben Askren oli aasta halvim “matš”. Loganiga matši PPV ostsid Ameerikas esialgsel hinnangul aga miljon vaatajat ja kuna see maksis 50 dollarit, teeniti vaid 50 miljonit. Floydile garanteeriti lisaks 10 miljonit.

Tegelikult sellel õhtul toimus midagi huvitavat, neile, kellele meeldib ameerika jalgpall. Chad Johnson poksis Brian Maxwelliga samuti näidismatšis. Johnson oli aastatel 2008-2012 tuntud kui Chad Ochocinco. See oli meeletu nimi, aga Ochocinco oli ka meeletu mees. NBA korvpallur Nate Robinson, kellega Jake Paul poksis, pole isegi kuulus. Chadi loeti kõige mõjukamaks sportlaseks sotsiaalmeedias. Tema käes on tänaseni Cincinnati Bengalsi vähemalt 10 rekordit, nende seas kõige rohkem touchdown’e. Ta osales saates „Tantsud tähtedega”. Tal oli oma saade, kus talle otsiti pruuti. Ta tülitses Bengalsi juhtidega ja kutsus Bengalsi fänne sööma ja filme vaatama. Ta tahtis mängimise ajal Twitteris möllata, aga NFL keelas selle ära.

Johnson käis 4. ehk viimases raundis põrandal, kuid ütles juba enne kohtumist, et see jääb tema ainsaks poksimatšiks.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel