Miina Sirkeoja soovib korduskohtumist Sigridiga

08. juuni 2021 | Uudised

Miina Sirkeoja alistas 5. juunil King Of Kingsil ühehäälse otsusega Maarja Õkva.

„Minu arvates oli väga põnev võitlus, sest oli palju löömat. Tundsin end ringis mugavalt ja olen rahul, et suutsin näidata tehnikat, mida treeneriga harjutasime: rusikalöögid ja tugevad põlvelöögid,” ütleb Sirkeoja.

Foto: Marek Krugol

Pärast matši läks ta otse hotelli, et pesta, süüa ja magada, sest hommikul oli vaja kell 7 ärgata, et teha koroonatest ja jõuda kell 10 laevale.

Seekordne matš toimus kaalus kuni 60 kilo. Oktoobris kaotas Sirkeoja kuni 65-kiloste naiste kikkpoksivõitluse Sigrid Kapanenile, kuid ta on võitlusspordiga tegelenud kaheksa aastat ja hakkas silma, kuidas ta suutis säilitada närvi.

„Sigridiga matši pakuti mulle neli päeva enne toimumisaega, nii et spetsiaalsest treenimisest ei saanud juttugi olla. Esimeses raundis olin liiga passiivne, aga järgmised olid minu arvates head. Võib-olla tema rusikalöögid olid veidi tõhusamad, ma ei tea. Hea matš oli. Mul on hea meel, et vastu võtsin. Tahaksin temaga korduskohtumist tai poksis,” naerab Miina.

See oli tema esimene profikohtumine kikkpoksis. Sirkeoja on kahekordne Soome meister ja on tal ka neli hõbedat. 2019. aasta tai poksi meistrivõistluste finaalis alistas ta Susanna Lamminpää, kuigi ise ta seda heaks esituseks ei loe. „Raske on võidelda, kui vastane on kohmakas, aga olin temast üle, eriti klintšis,” selgitab ta.

Soomes on vähe võitlusüritusi, eriti praegu, kui võitlusmaailma kohal heljuvad endiselt koroonadeemonid. „Väga kurb,” lausub Sirkeoja.

Soome meistrina käis ta ka IFMA 2018. aasta MM-il Mehhikos, kus kaotas poolfinaalis Sabina Mazole, kes võitleb nüüd UFC-s. Kohtumine peatati soomlanna veritseva nina tõttu. „Ma võitsin avaraundi, kuid kaotasin järgmise. See kohtumine tekitab siiamaani halbu mälestusi,” sõnab Sirkeoja.

Ta on pidanud profimatše Tais ja jälgib huviga One Championshipi tegemisi. Austab kõiki sealseid taipoksijaid, sest nad löövad väga valusalt. Kuna Buddha läks nirvaanasse 543 aastat enne Jeesuse sündi, on Tais praegu 2564. aasta, seega pole ime, et parimad sealsed taipoksijad demonstreerivad oskusi, mis näivad pärinevat tulevikust.

Kikkpoksijatest on lemmik Giorgio Petrosyan. „Sest ta on The Doctor,” põhjendab Miina naeratades.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel