Kõik Eesti poksijad on teinud Poola MM-il esimesed matšid

17. aprill 2021 | Uudised

Poolas juunioride MM-il poksisid 16. aprillil neli Eesti esindajat.

Аnton Vinogradov (81 kg) nokauteeris 3. raundis Rashed Al-Swaisati (Jordaania) nii, et poksija viidi kohe haiglasse. AIBA teatas, et on mõtetes Rashediga, tema perega ja võistkonnakaaslastega ja võttis selle video loomulikult kõigist oma salvestustest Youtube’is välja.

Matvei Starikov pidi kaalukategoorias kuni 64 kilogrammi võtma vastu kindla kaotuse, jäädes kohtunike ühehäälse otsusega alla iraanlasele Amirreza Shekarile.

Noorte EM-il pronksile jõudnud Diana Gorišnaja (51 kg) alistus 2. raundis India poksijale Naorem Babyrojisana Chanule, kes läks edasi veerandfinaali. Pärast kaht püstinokauti peatas kohtunik võitluse. Treener Gennadi Tolmatšov ütles, et sportlast treeniti valesti sellise vastase jaoks. “Vaja läinuks head jalgadetööd ja vasakut rusikat,” sõnas ta.

MM-i debütant Mario Erjazov (+91 kg) kaotas avaraundis sama püstinokaudiga armeenlasele Hovannes Papazjanile kohtumises, mille AIBA postitas ka Facebookis.

Аllan Моrozov (49 kg) alustas 14. aprillil ja alistas 5:0 Salvatore Di Noto (Itaalia), kuid kaotas 17. aprillil 0:5 Nijat Husseinovile (Aserbaidžaan). Ta ütles, et oli küll kaks aastat eemal ja kaotas märtsis Riias, kuid see andis jõudu.

MM toimub 2002. ja 2003. aastal sündinud poksijatele. Osaleb üle 400 poksija 52 riigist. Registreerus ligi 500 poksijat, kuid näiteks USA ja Argentina pandeemia tõttu osaleda ei saanud. Esmakordselt osalevad teiste seas Svaasimaa, Bangladesh, Saint Lucia ja Island. Võistlus pidi toimuma 2020. aasta novembris. Tavaliselt peab korraldaja maksma AIBA-le korraldusõiguse eest, ent seekord AIBA vabastas Poola poksiliidu maksmisest ja isegi toetas 438 000 euroga. Viimati toimus MM 2018. aastal Venemaal ja Venemaa oligi edukaim riik USA ees.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel