Pilt: @daniloalmeida.art

Triller: Mir pidas elu esimese poksikohtumise

18. aprill 2021 | Uudised

Kunagine vabavõitlusäss Frank Mir poksis 17. aprillil Triller Fight Clubi poksiüritusel Atlantas endise kahekordse IBF-i meistri Steve Cunninghamiga.

Cunningham võitis 60-54, 60-54, 58-56. Pikali kedagi ei löödud. Kohtumist kommenteerinud Oscar De La Hoya kohta kirjutasid vaatajad Twitteris, et ta on ilmselt pilves. Järgmisi matše ta ei kommenteerinud. Oscar poksib Trilleri üritusel 3. juulil.

41-aastane Mir tegi viimati vabavõitlusmatši 2019. aastal Bellatoris. Ta on kahekordne UFC meister, kellel kirjas võidud Mirko Cro Copi ja Brock Lesnari üle. Frank ihkab ühel võistlusel võistelda tütre Miaga, kes on vabavõitlejana 2-0.

Mir pidi poksima 52-aastase Antonio Tarveriga, kes ei saanud aga Georgia spordikomisjonilt luba, sest üle 50-aastased peavad olema poksinud vähemalt 10 korda viimase 10 aasta jooksul. Tarver kogus kuulsust Roy Jonesi triloogiaga aastatel 2003-2005, kui nende vahel vahetasid omanikku WBA ja WBC tiitlid.

Tavaliselt on asendajad kehvemad, kuid mitte seekord. 44-aastane Cunningham (29-9-1) poksis viimati 2017. aastal. Ta tõusis IBF-i meistriks 2007. aastal võiduga Krzysztof Włodarczyki üle. Nokaudiga on ta kaotanud vaid Tyson Furyle. Cunningham lõi Fury pikali ja Fury ütles pärast, et see oli tema raskeim kohtumine.

„Kui Tarver poksis Cunninghamiga, siis Cunningham ründas ja Tarver pidurdas, nuias kohtunikelt punkte. Tarveriga oli mul eelis vanuses. Ma teadsin, et Tarver pole ilmselt parimas vormis,” ütles Mir, kes mõtles vahepeal poksida ka Bare Knuckle FC-s. Cunningham kaalus 93, Mir 125 kilo. Mir teenis 350 000 dollarit, Cunningham 150 000.

Triller korraldab Fight Clubi Snoop Doggiga, kes kutsus seekord üritusele laulma Justin Bieberi. Snoop, Ice Cube, E40 ja Too Short esinesid supergrupina Mt Westmore. Snoop ja koomik Pete Davidson kommenteerisid kohtumisi. Räpparitega õnnestub ilmselt poksi juurde meelitada küll. Tahab ju Eesti peaministri poegki räppariks saada.

Fotograafe oli rohkem kui vaatajaid. Ringikohtunikele oli rakmetega rinnale kinnitatud filmikaamera.

Trillernet omandas sel nädalal Fite TV, millel on üle 10 miljoni kasutaja. Tehingu hinda ei teatatud. Fite TV kandis poksiõhtut üle hinnaga 24 dollarit. Märtsis omandas Triller Timbalandi muusikaplatvormi Verzuz. Trilleri meelelahutusäpil on 300 miljonit kasutajat. Triller TV-s teevad saateid Jennifer Lopez jt.

Teised tähtsamad kohtumised:

Regis Prograis alistas Ivan Redkatši
Jake Paul alistas Ben Askreni

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel