Bellatoril on tänavu uudiseid. Esiteks vennad Nemkovid

17. aprill 2021 | Uudised

Bellatori poolraskekaalu meister Vadim Nemkov kaitses tiitlit 16. aprillil Connecticutis Phil Davise vastu.

Peamiselt toimus püstivõitlus, kuid Nemkov viis vastase mitmel korral ka maha ja võitis kõigi kolme kohtuniku arvates 48-47. Nemkovil nirises 2. raundiks silmanurgast verd ja nirises ka viimases. Nemkov võitis esimesed kolm raundi. See oli esimene kord, kui ta võitles kõik viis raundi.

Endisest Bellatori meistrist Davisest sai Nemkov jagatud otsusega jagu 2018. aastal. Davis ütles, et nii Nemkov kui ka tema ise on pärast seda paremaks saanud. Kui ta midagi õppis esimesest kohtumisest, siis seda, et ründamist tuleks alustada varem.

„Ma ei tunne mingit pinget. Ma tean, et mina olen meister. Ma olen vaimselt tugevam kui siis. Pole enam nii noor ja kogenematu. Ma tean teda ja tema käike,” ütles Nemkov pressikonverentsil. Ta kulutas end ära esimese kohtumise 2. raundis ja 3. raundiks enam jõudu ei jätkunud.

Fight Matrixi maailma edetabelis paikneb Nemkov selles kaalus 3. kohal Jan Blachowiczi ja Jon Jonesi järel. Davis asub 6. kohal. Nemkov (12-2) on neljakordne sambo maailmameister, kes enne Bellatori võitles Rizinis. Seal tulid kaotused Jiri Prochazkalt ja Karl Albrektssonilt. Davis (22-5) võitles enne Bellatori aastaid UFC-s, kus alistas teiste seas Alexander Gustafssoni.

Poolraskekaalus võitleb ka Vadimi vanem vend Viktor Nemkov, kes pidas 16. aprillil Bellatori eest esimese matši. Vadim on võidelnud raskekaalus ja plaanib sinna tagasi minna, sest ei suuda kaalu hoida. Nemkovid treenivad Fjodor Jemeljanenko klubis vanameistri enda käe all. Vadim teenis sõjaväes spetsnazis. Tänu Jemeljanenko tutvustele said Nemkovid Bellatori ja teenivad seal head raha.

Nemkovi ja Davise korduskohtumine oli osa kaheksa mehe turniirist, kus Ryan Bader alistas nädal varem Lyoto Machida. 16. aprilli teises kohtumises sai Corey Anderson jagu Dovletdžan Jagšimuradovist ja kohtub Baderiga. 16. aprillil pidid veerandfinaalis kokku minema ka Yoel Romero ja Anthony Johnson, kuid see lükati 7. maile.

Raskekaalu meister Bader kaotas poolraskekaalu tiitli eelmisel aastal Nemkovile kohtumises, millega venelane teenis 100 000 dollarit. Bellator plaanib leida raskekaalule ajutise meistri seniks, kuni Bader kaal kergemate meeste seas tegutseb.

Bellator hakkas tänavu avaldama võitlejate edetabeleid, mida Bloody Elbow’ hinnangul poleks vaja. Kui maailmas ongi olnud parimaid võitlejaid, kes pole UFC-s (Jemeljanenko), siis praegu on kõik UFC-s. Kui tabelid midagi tähendaks, ei osaleks turniiril uustulnukad Romero ja Johnson. Pealegi Bellatoril kodulehte pole ja tabeleid tuleb ajada taga Instagramis nagu rosinaid noaotsaga mööda saia.

Bellatori paaridevalija Rich Chou lõpetas sarjaga sel nädalal lepingu pärast kuueaastast koostööd ja liigub edasi sarja Wimp 2 Warrior.

Bellatori leping DAZN-iga pidi kestma viis aastat (hind „üheksakohaline”), kuid piirduti kahega. Bellator oli 2021. aasta esimeses kvartalis pausil ja sõlmis siis telelepingu Showtime’iga. Viimati näitas Showtime vabavõitlust 2013. aastal, sarjaks Strikeforce.

Õhtu teised tähtsamad kohtumised:

Julia Budd alistas Dayana Silva
Karl Albrektsson alistas Viktor Nemkovi
Mads Burnell alistas Saul Rogersi

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel