Foto: Saulius Čirba

VIDEO I Eestlased poksisid Leedus EUBC turniiril

14. märts 2021 | Uudised

Vilniuses peeti 10.-13. märtsini 16. Danas Pozniakase mälestusturniir.

Osalesid aastatel 2002-2003 sündinud 66 poksijat kaheksast riigist: Eesti, Leedu, Läti, Hispaania, Poola, Ukraina, Tšehhi ja Slovakkia. Esmakordselt osalesid neiud: 11, nende seas eestlastele tuttav Nikolina Boke, kes turniiri ka võitis. Noormeestel oli 10 kaalukategooriat, neidudel viis.

Avapäeval oli eestlastest ringis Matvei Starikov (64 kg), kes kaotas 2:3 Domas Valentinavičiusele (Leedu). 11. märtsil asus võistlema Allan Morozov (52 kg), kes kaotas 0:5 Juan Pantojale (Hispaania). „Natuke jäi puudu taktikalistest otsustest,” kommenteeris treener Jevgeni Golovatš. EUBC kiitis Pantoja äraarvamatut jalgadetööd. Mario Erjazov (+91 kg) kaotas avaraundis Jakub Domuradile (Poola), kes võitis hiljem ka finaali avaraundiga.

12. märtsil peeti poolfinaalid: Anton Vinogradov (81 kg) kaotas Gabrielius Savickasele (Leedu), Artur Andrejev (75 kg) aga Arvydas Dainysele (Leedu), mõlemad kõigi kohtunike otsusega.

Enim esikohti võitis Hispaania: neli. Kolm esikohta said Leedu, Läti ja Tšehhi, kaks Poola. Leedu koondise jaoks oli turniir ettevalmistus 10. aprillil algavaks MM-iks. „Võistkond selgitatakse turniiri põhjal. Plaanime osaleda seitsme noormehega ja viie neiuga,” ütles Leedu Poksiliidu president Darius Šaluga.

Pozniakas (1939-2005) võitis 1968. aastal Leedule esimese olümpiakulla. Ta sündis Poolas kui Dan Pozniak, kuid kolis 1950. aastatel Leetu. 1991-1994 oli ta Leedu Poksiliidu president.

Sofron

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel