GoodFight |
29. november 2023

GOODFIGHT PODCAST! Villu Nurmoja: tooge lapsed võitlustrenni ja nad on tervemad, julgemad ja aktiivsemad

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Villu Nurmoja: tooge lapsed võitlustrenni ja nad on tervemad, julgemad ja aktiivsemad

25. novembril toimus Arigato spordiklubis Eesti Muay Thai Liiga, kus spordiklubi Tugev Tahe juht Villu Nurmoja rääkis GoodFight podcast’ile oma klubist ja võitlejatest. Ta soovitab panna väga lapsed võitlustrenni, sest see aitab hoolitseda nii vaimse kui füüsilise tervise eest. „Tooge lapsed võitlustrenni ja nad on teil tervemad, julgemad ja aktiivsemad!“ ütles ta.

Noored võitlejad on entusiasmi täis

Nurmoja on treenerina tegutsenud 27 aastat. Ta meenutas, et kõik algas judosaalist, siis liikus ta karatesaali, tegi treeninguid turvafirmadele ja tekkis mõte luua ka oma klubi, mis on tegutsenud juba 24 aastat.

Selle 27 aasta jooksul on olnud nii häid kui halbu aegu, kuid Nurmoja sõnul on praegu kõik hästi. Klubi sotsiaalmeedias aktiivne ei ole, aga trenni jõutakse ikka. Nurmoja sõnul soovituste põhjal. Tegutsetud on nii kaua, et juba käivad trennis mõne treenitava lapselapsedki.

Monika Kuzmina ja Villu Nurmoja. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Klubis käib palju rahvast, noored on entusiasmi täis, puuduvad vähe treeningutelt. Ta ütles, et tulevikulootused on täis töötahet. Liigal oli ta Tauri Kivisilla, Ats Karuse ja Andreas Toomeliga.

Võitlussport aitab hoolitseda nii füüsilise kui vaimse tervise eest

Nurmoja on varasemalt öelnud võidu saladuseks, et võidab see, kes paremini magab. Ta täpsustas, et see on sportlaste seas üldtuntud hüüdlause. Kui magad hästi, on su pea ja vaim selge. See on olulisemgi kui füüsis.

Monika Kuzmina ja Villu Nurmoja. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Lastele ja noortele soovitab ta tegeleda võitlusspordiga, et hoolitseda oma füüsilise ja vaimse tervise eest. Ta selgitas, et karate, taekwondo, kikkpoks, Tai poks on tehnilised ja aeroobsed alad. Tööd saavad ka paljud lihased.
Ka oskab sportlane end hästi vaos hoida ega ole agressiivne.

Tooge lapsed võitlustrenni ja nad on teil tervemad, julgemad ja aktiivsemad!

Ta rahustas vanemaid, kes ehk pelgavad last poksitrenni panna, et laps ei ole ringis üksi – seal on ka kohtunik ja tema kaasvõitleja, kellega on vastastikune lugupidamine. Ringis ei juhtu midagi. Kui kaotad, tuled sellest välja ja järgmine kord juba äkki võidad. „Tooge lapsed võitlustrenni ja nad on teil tervemad, julgemad ja aktiivsemad!”

Villu Nurmoja. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Nurmoja märkis ka, et on Muay Thai Liiga tegijatele – Kevin Rennole ja Andra Ahole väga tänulik, et nad seda üritust veavad. Ta tänas ka GoodFighti ja usub, et tänu kõigi panusele jõuab võitlussport massideni ja inimesed saavad aru, et võitlussport on huvitav.

GALERII: INNA KIRILLOVA

HÄID MÕTTEID PODCAST‘IST:
  • Kui inimene tahab ja näitab tahet ja valmisolekut, siis ta tuleb lihtsalt ringi lubada.
  • Kui füüsis ringis peab, siis on vaim selge, aga magamine on selle juures veelgi olulisem.
  • Nii karate, taekwondo, kikkpoks, Tai poks – need on tehnilised ja aeroobsed alad.  Treening koosneb rohkem aeroobsetest harjutustest, löömist tuleb sinna hiljem juurde, kes tahab juba minna poksiringi.
  • Kõik spordialad on huvitavad ja kui nendega tegeletakse, on hästi.
  • Võitlussport on tervisele väga kasulik.
  • Võitlusaladel tegev sportlane, kes on juba kuhugi jõudnud, oskab ennast väga hästi vaos hoida ja keegi ei ole agressiivne oma kaasinimeste suhtes. Agressiivsed on ikka need, kes ei ole sellega kokku puutunud.
  • Kui keegi ütleb teile verbaalselt mõne sellise sõna, mis teile mitte kuidagi pähe ei mahu, siis mõelge selle peale, et see on ainult tema arvamus. See ei loe mitte midagi.
  • Tänu kõigele sellele, mida me kõik koos siin teeme, jõuabki see massideni, inimesteni ja lasteni ja saadakse aru, et võitlussport on huvitav.
  • Tooge lapsed võitlustrenni ja nad on tervemad, julgemad, aktiivsemad ja just selle nimel, et te kõik peres oleksite õnnelikud.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?