GoodFight |
01. detsember 2023

GOODFIGHT PODCAST! Oskar Künnapuu: otsekohesus ja ausus on toonud mulle head sportlased

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Oskar Künnapuu: otsekohesus ja ausus on toonud mulle head sportlased

Spordiklubi Võitluskool juht Oskar Künnapuu rääkis 25. novembril toimunud Eesti Muay Thai Liiga teisel etapil GoodFight podcast’ile treeneritööst ja sellest, kuidas ta on trennis pannud õpilased üksteist toetama ja edasi viima.

Paljud õpilased on saanud suurt tunnustust

Saku Tai poksi klubi ehk Võitluskooli eelkäija loodi 2014. aastal. Sellega alustasid Künnapuu, Kevin Renno, Fred Anton, Markus Soom ja Simo Rebane. Koos treeniti, käidi võistlustel Euroopas, jõuti ära käia ka Tais IFMA-l.

Tänaseks on kasvatud Võitluskooliks. Künnapuu selgitas, et nime muudeti, sest klubi arenes edasi Sakust edasi Kiili. Klubisse toodi juurde ka Brasiilia jiu-jitsu.

Monika Kuzmina ja Oskar Künnapuu. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Künnapuu mitmeid treenitavaid iseloomustab lisaks heale tehnilisele tööle ka suur sisu. Mitmed noored on saanud suurt tunnustust. Mis on treeneri saladus? Künnapuu ütleb, et ta ei ole kindlasti see treener, kes püüab kõigile meeldida. „Kui tahad kõigile meeldida, mine jäätisemüüjaks,“ muigab ta.

Pigem on ta otsekohesem ja ausam. Ta ütleb ausalt välja, kuidas trennis asjad on, kuidas õpilane trennis käib ja trenni teeb.

Ta usub, et just distsipliin ja kord on tema tublide sportlaste saladus.

Paljud noored tulevad trenni, sest neid kiusatakse koolis. Künnapuu ütleb, et trenn on aidanud palju sportlasi.

Oskar Künnapuu. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Kuidas saada aru, kas oled valmis ringi minema?

Künnapuu arvab, et päriselt valmis ei ole kunagi keegi. Paljud küsivad, kas ma olen nüüd valmis – tegelikult sellist asja ei olegi. Tuleb lihtsalt pea ees sisse lennata. Tema sõnul on nii iga spordialaga.

Võistlustele sõites sportlastega pigem visatakse nalja ja räägitakse niisama juttu. Suurem osa õpetusi on trennis juba ära tehtud.

Seekord olid Künnapuuga kaasas esimesest korda võistlevad 9-aastased poisid – nendega pidi küll rohkem rääkima.

Oskar Künnapuu. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Künnapuu ütleb, et head tunnet võib nautida vaatamata sellele, kas võidad või kaotad. Ta usub, et ringi peaks minema tundega – lähme teeme ära! Ja võtame selle kogemuse – tuleb, mis tuleb.

Ringi peaks minema tundega – lähme teeme ära! Ja võtame selle kogemuse – tuleb, mis tuleb.

Poisid aitavad üksteist edasi

Oma sportlastest, kel on selle aasta jooksul väga hästi läinud, toob Künnapuu kindlasti välja Danil Turilovi, Randel Vaiksalu, Šaša Korobra. Viimane on Ukraina poiss, kes sõjapõgenikuna käib tööl Selveris, teeb juhilube ja päras tööd käib trennis. Ta toob välja ka Kristofer Priki, Artjom Turilovi.

Ka teised poisid võtavad neist eeskuju – läheks võistleks ka. Künnapuu ütleb, et nad kannavad ja viivad üksteist trennis edasi. See oligi tema grupi loomise eesmärk – et grupp toetaks üksteist ja viiks edasi. Treener näitab suuna kätte ja õpilased teevad suure töö üksteisega ära.

GALERII: INNA KIRILLOVA

HÄID MÕTTEID PODCAST‘IST:
  • Distsipliin ja kord on mulle toonud head sportlased.
  • Kui sa tahad kõigile meeldida, siis mine jäätisemüüjaks.
  • Ma arvan, et päriselt valmis ringi minema ei ole keegi kunagi.
  • Tuleb lihtsalt pea ees sisse lennata – selline see ala on.
  • Kui sa teed hea matši ja kaotad, on ka tegelikult võimalik head tunnet nautida.
  • Matši enda nautimine tuleb ehk hiljem võitlejakarjääris, kus õpid ringis vabam olema.
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?