Sander Reemets (Foto Maria Kilk) (04)

UFN Tartu: Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

Sander Reemets: UFN on kujunemas Eesti jaoks suureks võitlusõhtuks

01. detsember 2023 | Underground Fight Night, Uudised

Juba järgmisel laupäeval ehk 9. detsembril toimub Rakveres Underground Fight Night. Sander Reemets, kes eelmisel aastal teises raundis tehnilise nokaudi tegi ja Rakveres toimunud tipptasemel võitlusspordiõhtu UFN ära võitis, ütleb, et kõnealuse võitlusspordiõhtu muudab tema jaoks eriliseks publik. “Vahet pole, mis UFN üritus on olnud – publik on alati soojalt vastu võtnud ja kaasa elanud,” lausub ta.

Esimene matš toimus UFN üritusel

Sander on osalenud kõikidel UFN matšidel ning ka tema esimene matš toimus just kõnealusel üritusel. “Nagu Stiven Aas ütles on UFN kujunemas Eesti jaoks suureks võitlusõhtuks,” ütleb ta selle kohta, miks otsustas osaleda UFN-il.

UFN Rakvere 2022. Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

UFN Rakvere 2022. Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

Vastast ei tohi kunagi alahinnata  – alati võib tulla üllatusi

Algul ei läinud matšid Sandri jaoks nii nagu need oleks võinud minna, aga nüüd on talle osaks saanud kaks järjestikust võitu ning ta sõnab, et kindlasti plaanib ta oma võiduseeriat jätkata. Eelmise aasta Rakvere matši võitis Sander 2 round TKO ehk tehnilise nokaudiga. Ta arvab, et eelmise aasta Rakvere UFN võitlusspordiõhtu võitis ta tänu sellele, et tundis ennast vabamalt. „Hakkan show ja publikuga harjuma ja juba vaikselt naudin,“ ütleb ta. „Tegin enda asja, mida olin neli kuud harjutanud.“ Samas leiab ta, et vastast ei tohiks kunagi alahinnata – alati võib tulla üllatusi.

Vastast ei tohiks kunagi alahinnata – alati võib tulla üllatusi.

Ettevalmistused UFN Rakvere võitlusspordiõhtuks

Sander valmistub UFN võitlusspordiõhtuks laagrites osalemisega, tehnika lihvimisega, üldfüüsise parandamise ja sparringutel käimisega. Lisaks on ta oma ettevalmistuses pannud kõige rohkem rõhku jalgade tööle, et saada need särtsakamaks ja kiiremaks. “Igal reedel käin Ülikooli spordihoones sparrimas. CORSA GYM’is teen Andre Sepaga 2-3 korda nädalas üldfüüsilist ja Artur Sinilillega teen 2-3 korda nädalas poksi,” sõnab ta.

UFN Rakvere 2022: Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

UFN Rakvere 2022: Sander Reemets. Foto: Maria Kilk

Sander lisab, et kuna nüüd hakkab kaaluvõtmine, siis söökide kogused muutuvad väiksemaks, aga midagi erilist ta toitumise juures ei jälgi. Ta sööb nii, et enesetunne oleks hea. “Suhkrutooteid söön vähem,” ütleb ta.

Viimati läks Sander ringi Sub Focuse looga “Rock It (Wilkinson remix).” Eesootavaks matšiks valib ta loo jooksvalt. Kui ta kuuleb ja tunneb, et selle looga võiks minna, siis seda Sander teebki.

Koguaeg tuleb millegi nimel võidelda

Sander lausub, et võitlusspordiõhtuks valmistumisel ta oma mõtteviisiga otseselt ei tegele. Ta mõtleb sellele, mida teeb ringis tema, mitte vastane. Kui ta selle otsuse tegi, et läheb ringi võitlema, siis ei saa enam mõelda sellele, mis saab edasi või mis temaga seal juhtub. Ajaga on Sandril tekkinud enesekindlus. “Mäletan väga hästi, kuidas enne esimesi matše päev enne und ei tulnud ja magada ei saanud. Mõtlesid ainult järgmise päeva matšist – külm higi kätel ja jalgadel, kehas käivad külmavärinad läbi ja põlesin vaimselt,” lausub ta.

Sander Reemets (vasakul). Foto: Maria Kilk

Sander Reemets (vasakul). Foto: Maria Kilk

Iga matšiga sai Sander järjest rohkem aru, et midagi karta ja põdeda siin pole. Keegi talle appi nagunii ei tule. “See oli mu enda otsus siia tulla ja pean ise hakkama saama. Sellepärast seda vist kõige üksildasemaks spordialaks nimetataksegi. Tuleb teha seda, mida olen trennis iga päev harjutanud ja endale kindlaks jääda,” lisab ta.

Tuleb teha seda, mida olen trennis iga päev harjutanud ja endale kindlaks jääda.

Viimasel tunnil enne ringi minekut teeb Sander korraliku soojenduse ja tõstab pulsi korraks üles. Ka tehakse treeneriga viimased lihvid lapade peal.

Võitlema motiveerib Sandrit see, et talle meeldib kõik see, mida ta teeb. “Koguaeg tuleb võidelda millegi nimel ja miks mitte võidelda ka poksiringis selle nimel kes parem on. See kõik õpetab mind ennast paremini tundma ja enda emotsioonidega erinevates olukordades toime tulema,” räägib ta.

  • Parim poksimatš: “Otseselt parimat poksimatši pole, aga meeldib kuidas Vasiliy Lomachenko ja Canelo Alvarez oma stiililt poksivad,” lausub Sander.
  • Parim poksifilm: Oscar de la Hoya dokumentaalfilm
  • Raamat võitlejale: Tim S. Grover “Järeleandmatu”
GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel