Hendrik Lõugas (Foto GoodFight, Inna Kirillova)

Hendrik Lõugas. Foto: GoodFight, Inna Kirillova

Hendrik Lõugas: kui annan endast kõik, siis see ongi võit

01. detsember 2023 | Muay Thai Liiga, Uudised

Hendrik Lõugas klubist MMAces osales laupäeval Eesti Muay Thai Liiga teisel etapil. Esimene etapp oli tema jaoks esimene võistlus, kust ta väljus ringist võitjana. Teisel etapil seekord võitu ei tulnud. Lõugas ütleb, et tema jaoks ei loe, kas ta väljub ringist võitja või kaotajana – kui ta annab endast kõik, see ongi võit.

Lõugase jaoks ei loe, kas ta väljub ringist võitja või kaotajana – kui ta annab endast kõik, see ongi võit.

Trenn on igapäevane tegevus

Lõugas on sündinud Iirimaal. Tema isa tegeles poksi ja ju-jitsuga ja noor mees hakkas 13-aastaselt judos käima, kuigi isa on teda õpetanud juba väikelapseeast.

Nüüdseks 15-aastase noore mehe igapäev erineb üsnagi paljude tema eakaaslaste omast. Selle asemel, et pidutseda, tema tutvusringkond hoopis treenib ja motiveerib üksteist. Esmaspäeval, kolmapäeval ja reedel käib Lõugas Tai poksis, teisipäeval ja neljapäeval ju-jitsus. Nädalavahetuseti aga käiakse sõpradega koos trenni tegemas. Vabal ajal mängib aga noormees malet.

Trennid on rasked, aga meeldivad

Üks põhjus, miks Lõugas MMAces klubis treenib, on Tai treener Wanchana Hua Hin, kes ehtsat Tai poksi õpetada saab. Ta tõdeb, et trennid on väga rasked ja igaüks kindlasti hakkama ei saaks.

Lõugas ütleb, et eriliselt motiveerima ta ennast ei peagi – tal on distsipliin ja talle meeldib trennis käia. „Kui mõni päev ei taha minna, ikka lähed. Igal päeval ei peagi olema tuju,“ kirjeldab ta.

Kui mõni päev ei taha minna, ikka lähed. Igal päeval ei peagi olema tuju.

Teine kord läks ringi juba palju rahulikumalt

Esimene etapp lõppes Lõugase jaoks võiduga ja oli ühtlasi ka tema esimene võistlus. Ta meenutab, et öösel ta magada ei saanud – magas ehk 3 tundi ja mõtles vaid eelseisvale matšile.

Ta tõdes, et sees oli ärevus ja mõistusega ta ringis ei tegutsenud. Siiski lõpetas ta võiduga ja vastane andis teises raundis alla. „Tunne oli hea,“ ütleb ta.

Teise võistluse eel aga oli tunne palju rahulikum ja pinget ei olnud.

Poksiga tegelemine peaks Lõugase arvates tulema sisemisest motivatsioonist. „Kui ei taha, ärgu tegelegu, jääbki minule rohkem tähevalgust!“ naerab ta küsimuse peale, miks peaks ikkagi noored poksima.

Oma eesmärgiks peab ta tšempioniks saamist ja MMA-ga tegelemist.

Tema lemmikpoksijad on Mike Tyson ja Demetrious Johnson – viimane meeldib talle oma osavusega eriti.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel