GoodFight |
12. november 2023

GOODFIGHT PODCAST! Mark Tervinsky: võimas on vaadata, kui mehed endast ringis kõik annavad

00:00

Viimased uudised

GOODFIGHT PODCAST! Mark Tervinsky: võimas on vaadata, kui mehed endast ringis kõik annavad

Goodfight podcast’il käis külas üks 9. detsembril Rakveres toimuva Underground Fight Nighti üks peakorraldajatest, Mark Tervinsky, kes korraldab pikalt Rammumeeste võistlusi ja on sellega Rakvere Eesti spordikaardile toonud. Eelmine aasta korraldas Mark poksivõistlust esimest korda. Ta rääkis, et tal oli see mõte ammu peas. Kunagi toimus Rakveres Yakuza Fight, mida ta vaatamas käis ja nägi, et rahvale meeldis.

Sellise sündmuse korraldamine on risk, aga kes ei riski…

Ta käis Rammumeeste koosolekul, kus oli ka Gert Goršanov. Talle meenus, et Gert teeb Tartus võistlusi. Ta pakkus, et võiks koostööd teha. Kolm päeva hiljem oli spordikeskus juba kinni.

Hirmu, et teda vastu ei võeta, tal ei olnud. Siiski miinusmärgiga number, mis eelarvelt vastu vaatas, kohutas pisut küll. „Nädal aega mõtlesid, kas ikka hakata… aga tundus vägev. Kes ei riski, see šampanjat ei joo!“ selgitab ta ja lisab, et šampanjat siiski joodi ja numbrid tulid plussi.

Fight card pandi kokku koos, mõeldes, kes võiks kohalikule publikule meeldida ja kes võiks üle Eesti tuntud nimi olla.

Nädal aega mõtlesid, kas ikka hakata… aga tundus vägev. Kes ei riski, see šampanjat ei joo!

Mark Tervinsky. Foto: GoodFight

Kõik läks üllatavalt hästi. „Võitluskunstide jumalad vist soosisid meid,“ naerab ta. VIP-lauad müüdi kõik maha ja neid jäi puudugi, taheti viimastel päevadel veel laudu. Tänavu on selle tõttu laudu rohkem.

Võitluskunstide jumalad vist soosisid meid!

UFN Rakvere 2022. Foto: Maria Kilk

UFN Rakvere 2022. Foto: Maria Kilk

VIP-lauas olid paljud ettevõtted, kes tulid jõulusündmusi tähistama ja paljud esimest korda. Mark ütleb, et nad kõik kiitsid, et kartsid alguses verd, aga väga lahe oli.
Pärast tulid võõrad inimesedki linnas vastu, kes ütlesid, et minge ikka edasi, vägev värk!

Viperusteta siiski ei saanud

Siiski juhtusid ka mõned viperused. Mark meenutab, et pressikonverentsi päeval olid kadunud prantslastest sportlased. Mark pidi neile järele tulema hotelli, aga keegi ei vastanud. Nad saatsid sõnumi, et nad palvetavad – tegu oli moslemiga. Aga kohale jõuti lõpuks ikka.

UFN Rakvere 03.12.22: Baba Nadjombe, Mark Tervinsky, Marko Šults ja Gert Goršanov. Foto: Maria Kilk

Üllatuslik oli, et amatöörfight’id olid nii huvitavad. Kõige esimene fight polnud igavam kui peafight. Kõik fight’id olid võrdsed huvitavad.

Praegu pannakse kokku viimane fight card. Kohalikud elavad Marki sõnul enim kaasa Marek Saarele, kes mullu küll kaotas, aga on sel aastal väga tõsiselt valmistunud.

UFN Rakvere 03.12.22: Marek Saar vs Bohdan Oliinyuk. Foto: Maria Kilk

Seda kõike peab kogema kohapeal!

Mark kirjeldab, et seda kõike peab kogema kohapeal. Paned pidulikud riided selga, jood šampanjat, vahepeal on musikaalne meelelahutus. Kui mehed endast ringis kõik annavad, on seda võimas vaadata. „Nagu Uku Jürjendal ütles – see, mis ringis toimub, see ei ole enam trenn, see on ellujäämiskursus,“ räägib Mark.

Foto: GoodFight

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?