Rasmus Maivel vs Olavi Tanel Kask. Foto: UFN, Maria Kilk

UFN RAKVERE! Rasmus Maivel: ringi astudes tunnen ennast rohkem elusana kui kuskil mujal

11. november 2023 | Underground Fight Night, Uudised

Rasmus Maivel, kes 9. detsembril Rakveres Underground Fight Nightil pro debüüdi teeb, ütleb, et otsustas osaleda tundest enda sees endale ja teistele midagi tõestada – ehk seda, et on kordades parem kui mullu. „See on mu lemmiktunne, kui mu ringilaul käima pannakse ja saan rahva ette kõndida,“ kirjeldab ta. Ka on pro debüüt midagi täiesti teistsugust kui semi-pro matšid, nagu tema viimased 5 matši.

See on mu lemmiktunne, kui mu ringilaul käima pannakse ja saan rahva ette kõndida.

Rasmus Maivel. Foto: Maria Kilk

Õppinud treenima targemalt ja rohkem kuulama oma keha

Rasmus osales ka eelmise aasta UFN-il. Ta usub, et siis sai talle saatuslikuks ületreenimine. Kaks korda päevas trenni, lisaks jooksud, ujumised, kool. Võistluseks oli mees lihtsalt kurnatud.

Ka selleks võistluseks valmistudes teeb ta ikkagi trenni palju. Grupitrennid KRVAs ja eratrennid Kristo Männistuga. Lisaks sellele käib ikka jooksmas ja kui aega leidub, siis ujumas. See aasta treenib ta lihtsalt targemalt ja kuulab enda keha.

Rasmus Maivel vs Olavi Tanel Kask. Foto: UFN, Maria Kilk

Poksisaalis veedab Rasmus 7 päeva nädalas. Peale trennide KRVAs ja eratrennide Kristo Männistuga käib Rasmus ka korra nädalas Kalevi poksiklubis sparrimas ja lapadega kätetehnikat lihvimas tuttavatega Kalevi poksiklubist.

Mõistus peab olema selge

Peale selle et keha oleks vormis ja valmis, paneb Rasmus sel aastal rõhku ka vaimsele poolele ja hoiab mõistuse selge. Ta selgitab, et pika treening camp’i ajal peab suutma mõistust selgena hoida. Samuti valmistub ta juba enda peas täielikult fight’iks. Kujutab ette erinevaid situatsioone ja viise, kuidas matši võidab. Loeb enesearenguraamatuid ja veedab aega eemal telefonist ja sotsiaalmeediast.

Rasmus Maivel vs Olavi Tanel Kask. Foto: UFN, Maria Kilk

Camp’i ajal lõikab ta dieedist välja kõik ebatervislikud suhkrud ja kontrollib portsjoneid.

Guess who’s back!

Aprillis kõndis Rasmus ringi Rakimi looga „Guess who’s back“. Tulevaseks fight’iks pole ta veel ringilugu valinud, aga üldiselt teeb valiku selle järgi, mis talle lihtsalt meeldib.

Viimane tund enne matši seotakse käed, tehakse sooja ja räägitakse üle mänguplaan. „Riietusruumis hoiame meeleolu kõrgel, sest raske osa on seljataga ja ringis näitan kõike, mille nimel olen vaeva näinud,” räägib ta.

Võitlema motiveerib Rasmust võit ja adrenaliin. ”See mida tunned, kui kõnnid tagaruumides ringi ja tead, et astud kohe ringis teise inimese vastu. Jumaldan seda tunnet, sest ringi astudes tunnen ennast rohkem elusana kui kuskil mujal,” räägib ta.

See mida tunned, kui kõnnid tagaruumides ringi ja tead, et astud kohe ringis teise inimese vastu. Jumaldan seda tunnet, sest ringi astudes tunnen ennast rohkem elusana kui kuskil mujal.

  • Parim poksimatš: Leon Edwards vs Kamaru Usman 2.
  • Raamat võitlejale: “Maski taga” Tyson Fury
Monika Kuzmina

Toimetaja
info@goodfight.ee

Vaata veel