Canelo ja Golovkin võtsid kerged võidud

20. detsember 2020 | Uudised

WBA raskekeskkaalu meistrid Callum Smith ja Saul Alvarez poksisid 19. detsembril Texases ka vabale WBC vööle. WBC oli sundinud Canelot poksima Avni Yildirimiga, kuid Canelo on mõjuvõimsaim poksija ja teda sundida ei saa.

Canelo alistas Smithi 119-09, 119-09, 117-111. Canelo lõhestas Smithi kaitset althaakidega ja kehalöökidega. Smith ei osutanud vastupanu. “Ta on nutikas. Ta seab väikseid lõkse, nii et pead kogu aeg mõtlema. Ei saa arugi, kui ta on juba kohal. Lühema mehe kohta oli tal hea eestkäelöök. Tema kaitse oli hea. Teda on väga raske puhtalt tabada,” sõnas Smith.

Canelo oli enne seda matši tabanud igas matšis keskmiselt 36,8% kõikidest löökidest, mis oli selle kaalu parim tulemus. Smith oli tabanud igas raundis 39,6 eestkäelööki ehk samuti selle kaalu parim tulemus.

Smithil oli aega valmistuda kuu ja treeningpartnerid, keda ta kiirustades hankis, polnud ideaalsed. Callum ihkas kättemaksu vanema venna Liam Smithi eest, kes kaotas WBO tiitli Canelole 2016. aastal. Smithide vanem vend Stephen on tiitlile poksinud kaks korda ja vanim vend Paul kolm korda.

Lepingus puudus Canelo tavapärane trahv selle kohta, kui vastane kaalub matšipäevahommikul lubatust enam, küll sisaldus aga kordusmatšikohustus juhuks, kui mehhiklane peaks kaotama. Müüdi lubatud 11 000 piletit saalis, mis mahutab 60 000 vaatajat.

Canelo lõpetas koostöö Golden Boyga Promotionsiga, sest too ei suutnud koroonaajal matše korraldada, ja korraldas matši ise. Canelo oli poksija, kes hoidis Golden Boyd vee peal. Näiteks 2015. aastal tõi Canelo ettevõttele 4,4 miljonit dollarit, edukuselt järgmine Luis Ortiz aga 307 000. 2016. aasta esimesel poolaastal tõi Canelo 3 miljonit, Amir Khan 449 000, Francisco Vargas 238 000 ja ülejäänud vähem kui 61 000. Vaid 13 poksijat ettevõtte 155 poksijast tõid ettevõttele raha sisse. 2014. aastast 2016. aasta teise poolaastani tõi Canelo 64% Golden Boy tulust, 2014. aastal tõi aga 2 miljonit ka veel Floyd Mayweather. Kui too lahkus, moodustas Canelo 2015. aastal 94% ettevõtte tulust.

WBO selle kaalu meister Billy Joe Saunders alistas kaks nädalat tagasi Martin Murray ja talle anti selle nädalani otsustada, kas poksida järgmiseks Caneloga või kaal allpool WBO meistri Demetrius Andradega. Kui Saunders neid ei soovi, sunnitakse teda ilmselt poksima Zach Parkeriga. Canelol on kavas ka selle kaalu IBF-i meister Caleb Plant, kellega pidigi seekord poksitama, aga siis sai Smith siiski võimaluse. Canelo on valmis tulema Errol Spence’i jaoks 72,6 kilo peale.

Saunders ja Smith jätsid Caneloga kevadel poksimata, sest lootsid suuremat tasu. Algul oli kokkulepe, et Saunders teenib 8 miljonit dollarit. Viirusega tõmmati summad koomale ja Alvarez enam ei teeni 365 miljonit dollarit DAZN-i lepinguga: seekord maksti 20 miljonit. DAZN oli sõlminud Caneloga ja Gennadi Golovkiniga lepingud lootuses, et nad peavad ka kolmanda kohtumise, Canelol aga juba üks napp võit GGG üle on ja ta ei soovi uuesti poksijumalate tuju ära arvata. Canelol tegelikult polnud otsest lepingut DAZN-iga. Canelol oli leping Golden Boyga ja Golden Boyl leping DAZN-iga.

IBF-i keskkaalumeister Golovkin alistas 18. detsembril Floridas Kamil Szeremeta (21-0), kelle tuntuim vastane oli seni Kassim Ouma. Poolakas käis põrandal neli korda ja kohtunik ei lubanud tal enam 8. raundis võitlema tulla. Golovkin pidi poolakaga kohtuma juba kevadel. Ka Golovkin tegi DAZN-iga lepingut ümber koroona tõttu: muidu 15 miljonit, nüüd 7 miljonit + 60% PPV.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel