Glory naases pärast rasket suve, Hari kaotas

20. detsember 2020 | Uudised

Badr Hari kaotas Benjamin Adegbuyile 19. detsembril Rotterdamis üritusel Glory 76, mis pidi toimuma juba juunis.

Kaotus tuli 3. raundis tehnilise nokaudiga. Benny saatis esmalt Hari põrandale käelöögiga vastu lõuga. Hari tõusis, aga sai seejärel jalalöögiga, mis läks ribidesse ja ilmselt ka vastu nina, sest Hari nina oli verine, ta kükitas nurka ja enam ei tõusnud. Hari oli saatnud Benny põrandale 2. raundis käelöögiga pähe. Hari kaalus 109 kilo, Adegbuyi 117 kilo. Hari oli just enne matši põdenud koroonat. Hari viimane võit pärineb 2015. aastast.

Õhtu tiitlimatšis (welterweight) jäi Cedric Doumbele 3. raundi TKO-ga alla teine prantslane, 40-aastane Karim Ghajji, kes on praegu ISKA meister. Ghajji (103-16-1) on ka kahekordne Bellatori kikkpoksimeister. Ta on alistanud Juri Bessmertnõi ja Marat Grigorjani. Doumbe plaanitud vastane Murthel Groenhart sai 9. detsembril vigastada. Matši pakuti siis ka Alim Nabijevile, kes pidas valmistumisaega napiks.

Glorysse lisandus Enfusionist Levi Rigters, kes võitis raskekaalu nelja mehe turniiri. Ta alistas esmalt Marciano Bhagwandassi. Antonio Plazibat kaotas teises poolfinaalis Nordine Mahieddine’ile. Sellel turniiril asendati esialgsetest nimedest aja jooksul vähemalt kolm nime. Kaalumisel käisid varumehed Nidal Bchiri (121,9 kg) ja Serginio Kanters (77,4 kg).

Glory oli suvel rahalistes raskustes ja paljud staarid lahkusid, mitmed neist Singapuri sarja One. Glory Kickboxingi omanik Glory Sports International on samuti Singapuri ettevõte. Glory tütarettevõte RES Events tunnistati kohtus pankrotistunuks, kuna võlgu oli 2,5 miljonit eurot. Sarja omandas Londoni firma GSUKCO, mis loodigi Glory omandamiseks. Glory allakäigu üheks põhjuseks loetakse ettevõtmisi USA-s, kus ei õnnestunud läbi lüüa, sest ameeriklastele ei meeldi eriti kikkpoks. Glory oli sunnitud jagama seal massiliselt tasuta pileteid.

Glory tiitlile võidelnud, kuid nüüd lepinguta Josh Jauncey ütles novembris, et paarid koostati Glorys soodsamalt kohalikele võitlejatele.

Glory 76 oli esimene kord, kui suurt kikkpoksiüritust näidati Hollandis netis raha eest. Kui fännid ei soovi maksta, muudaks see järgmise ürituse küsitavaks. Glory lootis PPV-ks 70 000, kuid osteti üle 100 000.

Järgmisel Gloryl jaanuaris peaks naasma poolraskekaalu meister Artjom Vahhitov, keda näeb harvem kui viimasel ajal talvel lund. Peamatšis võitlevad kolmandat korda Rico Verhoeven – Jamal Ben Saddik. Verhoeven ütles, et kui Hari kaotab Bennyle, pole mõtet Hariga kolmandat korda võidelda.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel