VIDEO! Smith võitis WBSS-i finaalis Grovesi

29. september 2018 | Uudised

Britt Callum Smith nokauteeris 28. septembril Saudi Araabias World Boxing Super Seriesi kuni 77-kiloste meeste finaali 7. raundis kaasmaalase George Grovesi.

Smith oli enne matši 24-0, WBA tšempion Groves 28-3. Smith alistas teel finaali Erik Skoglundi ja Nieky Holzkeni, Groves aga Jamie Coxi ja Chris Eubank juuniori.

Esimese korraliku löögi tegi Smith, kui kulunud oli 30 sekundit. Ka 2. ja 3. raundis tundis Smith end mugavalt. Kui Groves midagi üritas, pandi ta kohe paika. Järgmised kaks raundi võttis Groves üle ja tabas Smithi paremhaakidega „alumisele korrusele“. Kuuendas oli Groves aga tagasi nööridel ja seitsmendas viis Smith töö lõpuni. Ta tabas Grovesi võimsalt vasakuga ja kui Groves tuikuma hakkas, põrutas kaks kehalööki ja upper’i.

WBSS-i auhinnaraha on 50 miljonit dollarit, millest võitja saab 10 miljonit.

WBSS-i mõte on muidugi kummaline, kui võitja ei saa kõigi organisatsioonide tšempioniks. WBC tšempion on David Benavidez ja WBO tšempion Gilberto Ramirez. Selle kaalu IBF-i tšempion Jose Uzcategui kaitses samal õhtul USA-s tiitlit Ezequiel Maderna vastu matšis, mille kohta poksiajakirjandus kirjutab, et uni pidi peale tulema.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel