Hammer alistas tiitlimatšis 45-aastase soomlanna

20. detsember 2020 | Uudised

Christina Hammer ja Sanna Turunen poksisid 20. detsembril Saksamaal vabale WBC kuni 76,2-kiloste naiste ajutise meistri tiitlile. Hammer nokauteeris soomlanna 7. raundis. Matš polnud enne seda sugugi ühepoolne.

Hammer kaotas keskkaalutiitlid 2019. aastal Claressa Shieldsile ja liikus kaal ülespoole. Korraldajad tunnistasid, et selles võitlusklassis ja sellisel ajal oli vastast keeruline leida. Turunen pidi Hammeriga poksima oktoobris, kuid matš lükkus koroona tõttu. Turunen (6-3-1 enne) on kaotanud Hannah Rankinile ja Tori Nelsonile. Turunen võttis kaalust maha 45 kilo ja asus poksima 2012. aastal, kui oli 37-aastane.

Võitja järgmine vastane on WBC suur meister Franchon Crews-Dezurn, kes on ka WBO meister. Ta kaotas tänavu Alejandra Jimenezile, kuid Jimenez jäi siis dopinguga vahele. Saksamaale ei saanud ameeriklanna Crews-Dezurn pandeemia tõttu minna. WBA ja IBF-i meister on rootslanna Elin Cederroos.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel