Foto: Shutterstock

Viis viga, mida algajad poksijad teevad

06. mai 2022 | Nõuanded, Trennid, Uudised

Poks on väga hea trenn, kuid samas nõuab ka poksijalt palju. On väga levinud vead, mida algajad poksijad teevad, mis ei lase neil edu saavutada, vahendas evolve-mma.com.

Toome välja neist viis.

Ei õpi selgeks põhitõdesid

Põhitõed on määrava tähtsusega, et saavutada edu. Seega laovad just esimesed kuud vundamendi, mille vältel oleks vaja teha endale selgeks poksi põhitõed.

Ei ole pidevalt valvel

Poksis on väga oluline pidevalt olla valvel ning end kaitsta. See on lihtne põhitõde, kuid paljud võitlejad on sellega jännis ning jätavad end kaitseta. Kusjuures on see väga levinud viga ka kogenud poksijate puhul.

Ei tegele jalatööga

Algajad kipuvad jalad tähelepanuta jätma. Jalgade treenimine ei pruugi tunduda poksis just kõige põnevam osa, aga see on väga oluline.

Ei saa aru, kui oluline on hingamine

Algajad ei saa tihtipeale aru, kui oluline on poksis hingamine. Kui sa ei hinga õigesti, oled ilmselt juba esimeses raundis omadega läbi.

Kannatamatus

Poksi on põnev õppida ja harrastada, kuid algajad tahavad tihti edusamme väga kiiresti näha. Poksis on väga oluline kannatlikkus.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel