Foto: Shutterstock.com

Videod! Kohtunik ei lubanud Briti poksi üliraskekaalulootust olümpiafinaali

04. august 2021 | Uudised

Frazer Clarke’i teekond Tokyo olümpial lõppes 4. augustil poolfinaaliga.

Kohtunik peatas Clarke’i ja suurima konkurendi Bahhodir Jalolovi kohtumise (+91 kg), sest Clarke oli liiga verine. Kohtunik luges kohtumises varem Jalolovile püstinokauti.

Britile said saatuslikuks veerandfinaalis võiduga Murad Alijevi (Prantsusmaa) üle teenitud haavad näos – Alijev lõi Clarke’i peaga ja diskvalifitseeriti. Alijev istus otsuse tõttu tund aega ringi ääres. „Ma ei tea, kas peaga löömine oli tahtlik, aga ütlesin talle, et mõtle peaga, mitte südamega ja mine riietusruumi,” ütles Clarke.

Sarnane olukord juhtus 1988. aasta olümpial, kus protestiv Jung-Il Byun jäi ringi kauem kui tunniks. Ametnikud kustutasid lõpuks tuled.

Teine britt Ben Whittaker teenis täna poolraskekaalus veidi kirkama medali, hõbedase, kuid ka tema polnud tulemusega rahul. Kuld anti Arlen Lopezile (Kuuba). Whittaker tekitas kõneainet, kuna pistis hõbeda poodiumil taskusse. Pärast ta vabandas. „Oleksin pidanud medali kaela jätma,” tunnistas ta.

Suurbritannia poksikoondis saab Tokyost kuus medalit, mis on nende suurim saak pärast 1920. aasta mänge. Medalite värv selgub pühapäevaks, kui viimane päev on olümpial ja poksis. 1908. aastal võitsid britid kõik medalid peale ühe.

Clarke’ist võib pikemalt lugeda SIIT. Ta alustab nüüd profikarjääri.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel