Pilt: Sky Sports

Olümpialootus Frazer Clarke: kui esimese korraga välja ei tule, tuleb uuesti proovida!

21. juuli 2021 | Uudised

Tormilise elu ja karjääri tõttu on 29-aastane Frazer Clarke kahel eelneval korral olümpiamängudelt kõrvale jäänud ja 2017. aastal Westminsteri terrorismirünnakus ohvriks olnud. Kuidas ta leidis motivatsiooni, et saavutada eesmärgid?

Pikalt igatsetud rambivalgus

2012. aasta Londoni olümpiamängudel vaatas ta hambad ristis, kuidas Anthony Joshua kuldmedali võitis ja Rio 2016. aasta olümpiamängudel vaatas ta pealt Joe Joyce’i hõbemedalivõitu. Nüüd on Clarke’il lõpuks võimalus nautida rambivalgust, millest ta pikalt unistanud on. Ta võtab oma rolli eeskujuna tõsiselt. “Neile, kes mu lugu ei tea – palun nähke vaeva,” sõnas Clarke. “Te peate olema järjepidevad ja tööd tegema. Uskuge endasse ja ümbritsege end heade inimestega.”

Tema sõnum noortele on, et kui esimese korraga välja ei tule, siis tuleb püsti tõusta ja uuesti proovida. “Suur raskus on mu õlult langenud. Ma olen seda väga kaua tahtnud,” rõõmustas Clarke ja lisas, et GB Boxing aitas tal fookust hoida. Tokyo on Frazeri viimane võimalus – rohkem ta pärast seda ei ürita. Ühendkuningriiki esindavad Tokyos 11 poksijat. Koondislane Lauren Price kohtus olümpia puhul prints Williamiga.

Mäng ei käi ainult spordisaalis, vaid 24/7

Clarke üritas pikalt treeninguid ja eraelu lahus hoida. Väljaspool treeninguid elas ta enda sõnul normaalset elu. “Mul kulus tükk aega mõistmiseks, et mäng ei käi ainult spordisaalis, vaid 24/7. Poksijana peab elama elu professionaalselt ja sportlikult. Küpsus on ka kindlasti kaasa aidanud. Mu laste sünd muutis mind täielikult ja ka mu kaunis kaasa on mulle suureks abiks,” tõdes ta.

Clarke tegi endale nime Anthony Joshua pikaajalise sparringupartnerina. Varajastes 20. eluaastates töötas ta poksiüritustel turvamehena. “See oli üks parimaid aegu mu elus. Poksifännina elasin ma unistuste elu. Ma nägin poksi telgitaguseid ja nautisin seda väga,” meenutas ta. See aeg andis talle võimaluse näha lähedalt oma suuri eeskujusid.

Clarke poksib Tokyo olümpiamängudel kaalus, mille eelnevate kuldmedalistide hulgas on Lennox Lewis ja Vladimir Klitško. Joshua ja Joyce, tema üliraskekaalu eelkäijad, tõid olümpialt koju kuld- ja hõbemedali ja neist on pärast seda saanud kardetud oma ala professionaalid.

“Neil oli nende teekond ja minul on minu oma. Ma teen seda, mis mulle omane: poksin hästi ja võidan. Nad on fantastilised, aga ma teen asju enda moodi. Loodetavasti see meeldib inimestele ja toob mulle edu,” ütleb elevil Clarke, kes usub, et suudaks võita 18-aastast Mike Tysonit.

Clarke’i vastased amatööride seas olid Joseph Parker, Tony Yoka ja Otto Wallin. 2011. aastal poksis ta Soomes Kaspar Vahaga. Tokyos peetakse suurimaks vastaseks Bahhodir Jalolovit (Usbekistan). Kuigi suurim vastane on ilmselt COVID-19. ROK otsustas, et kui finaali jõudnud poksija Tokyos nakatub, saab ta hõbemedali. See on soodsam lahendus kui maadluses, kus nakatunud finalisti asemel maadleb poolfinaali kaotaja.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel