VIDEO! WBC poksitähed on Kiievis

03. oktoober 2018 | Uudised

Kiievis algas 1. oktoobril 56. WBC kongress, kuhu linnapea Vitali Klitško kutsel on saabunud endised tšempionid Lennox Lewis, Evander Holyfield, Roberto Duran, Marvin Hagler, värske tšempion Shawn Porter ja loomulikult vend Vladimir, kokku 500 külalist 160 riigist. Peetakse ka WBC tiitlimatše.

Vitali ja Lewis poseerisid avamisel kinnastes. Viktor Postol, Oleksandr Ussõk ja mõned teised Ukraina poksijad said WBC meenevööd. Sõjast laastatud Mariupoli laste heaks korraldatud oksjonil pakuti Klitško, Holyfieldi ja Lewise autogrammidega vöö eest 20 000 dollarit ning Muhammad Ali autogrammiga kinda eest 55 000.

Vanad poksikarud jagasid 2. oktoobril Gulliveri kaubanduskeskuses autogramme ja maja oli rahvast pungil. Pärast külastasid staarid üht Kiievi lastekodu.

Õhtul toimus üheksa matši, millest tähtsaimas poksisid kohalik Ramil Gadžijev ja mehhiklane Bruno Sandoval WBC rahvusvahelise ülikeskkaalu tšempioni hõbedasele vööle. 20-aastane ukrainlane kukutas Sandovali 8. raundis ja on nüüd 8-1-1, Sandoval aga 20-3-1.

Teises tähtsas matšis poksisid kohalik Karen Tšuhhadžjan ja mehhiklane Dilan Loza vabale WBC hõbedasele kuni 67-kiloste noorte tiitlile. 22-aastane ukrainlane võitis 6. raundis ja on nüüd 13-1. Üks kohtunik näitas, et ukrainlane juhtis nelja raundi järel 40-36, kuigi Loza lõi ukrainlase avaraundis põrandale.

Venemaalt pärit, kuid Kiievis elav Hassan Baissangurov kaitses punktivõiduga WBA keskkaalu rahvusvahelise tšempioni tiitlit mehhiklase Paul Valenzuela vastu. Matšis vabale WBC noorte hõbedasele ülikergekaalu tšempioni vööle alistas mehhiklane Rene Tellez Giron punktidega ukrainlase Aram Fanijani.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel