Ott Kiivikas on MMA fänn

02. oktoober 2018 | Uudised

Tallinnas peetakse 13. oktoobril 50. Eesti meistrivõistlused kulturismis ja fitnessis, kuhu on veel pileteid.

See jääb äsja IFBB maailma esinumbriks tõusnud Ott Kiivikase lahkumisetenduseks.

Olete mõelnud, et võiks osaleda WWE-s, kui kutsutaks?

Pigem mitte, sest vigastuste oht on liiga suur. Lapsena fännasin seda asja, kuid lõpuks sain aru, et korralikku madinat ikka ei toimu ja tegemist on lavastusega ning kogu asi kaotas minu jaoks mõtte. Nüüd käin hea meelega vaatamas võitlussporti: MMA, K-1, taipoks jne.

Mis filmid teile meeldivad? Teie firma nimi on Robocop OÜ ja raamatul „Visa hing“.

Nende legendaarsete filmide meeldimine jäi minu jaoks 1990. aastate keskpaika. Täna meeldib ka vaadata action-filme, kuid seda kaasaegsemas žanris.

Oleks te valmis mängima peaosa Eesti märulifilmis?

Kummaline kokkusattumus. Ma olen selle peale isegi mõelnud ja imestanud, et midagi seesugust ei ole veel mulle pakutud. Kindlasti oleks see huvitav väljakutse ja oleksin kindlasti valmis ka seda vastu võtma.

Oli Lee Haney noore Oti üks eeskuju?

Lee oli vaieldamatult eeskuju, kuid rohkem on seda olnud legendaarne Arnold ja hilisemast ajast kuuekordne Mr Olympia Dorian Yates. Muide, see mees on meil kaks korda ka Eestis külas käinud aastatel 2006 ja 2007.

On teil toiduallergiaid? Millist nõu toitumise osas annate järgijatele? 

Teadaolevaid toiduallergiaid mul ei ole, kuid olen kursis, et see on üha leviv trend nooremate inimeste seas. Toitumise osas annan üldlevinud normaalsel toitumisharjumustel baseeruvat nõu, kus toitainete vahekord (süsivesikud, valgud ja rasvad) on teada-tuntud vahekorras. Selge, et võistlusspordiga tegeledes tuleb vahel ka äärmustesse minna, kuid seda mitte kauaks ajaks ja kohati kaotab seal raamatutarkus tähtsuse…

Olete 41-aastane. Kui kaua teil võistlusaastaid on jäänud, mida te arvate?

Kulturisti jaoks head iga peaks oletuslikult olema veel julgelt viis kuni kaheksa aastat. Ütleme nii, et 50. eluaastani võib midagi korda saata, aga pigem 45-46 faasis. Hiljuti võitis kuni 90-kiloste meeste seas noortega koos võisteldes 1970. aastal sündinud poolakas. Kuni 95-kiloste seas võidutses teine poolakas, kes minuga sama vana.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel