Tiigritar kaitses IBF-i tiitlit

20. oktoober 2018 | Uudised

Marcela „Tigresa“ Acuña alistas 19. oktoobril Saltas IBF-i raskekukk-kaalu tiitlimatšis Mayerlin Rivase.

Acuña sai napi punktivõidu 96-94, 94-96, 97-93 ja on nüüd 48-7-1. 19 võitu on tulnud nokaudiga ja korra on ta ise kaotanud nokaudiga. WBA kukk-kaalu tšempioni Rivase võidud-kaotused-viigid on 15-4-2.

42-aastase Acuña (Argentina) profikarjäär algas 21 aastat tagasi kahe kaotusega. Ka esimene suur tiitlimatš 2005. aastal WBC sulgkaalu tiitlile lõppes kaotusega, kuid juba järgmise matšiga sai temast WBA raskekukk-kaalu meister. Tiitlit on ta kaitsnud ka Yazmin Rivase vastu, kes on praegu WBA raskekukk-kaalu tšempion. Acuña polnud kaotanud 2012. aastast, kuid kaotas siis tänavu aprillis Daniela Bermudezile, kes on praegu WBO tšempion. Acuña võitis tiitli tagasi augustis.

Rivas (Venezuela) sai esimese võimaluse tiitlile poksida 2012. aastal WBA kukk-kaalu matšis, kuid kaotas Bermudezile. Samal aastal kaotas ta ka IBF-i tiitlimatši Yazmin Rivasele. WBA tiitel tuli lõpuks 2014. aastal ja kaotus Acuñale oli tema esimene pärast seda. Rivase eelmine matš oli aset leidnud aasta tagasi.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel