Pedraza võitis ja kohtub Lomatšenkoga

26. august 2018 | Uudised

Jose Pedraza (25-1) on uus WBO kergekaalu tšempion ja kohtub 1. detsembril WBA meistri Vassõl Lomatšenkoga (11-1).

Pedraza võttis 25. augustil Arizonas punktivõidu Ray Beltrani üle, kes pidas esimese matši pärast seda, kui ta tänavu veebruaris tšempioniks sai. Pedraza saatis Beltrani 11. raundis ka hetkeks põrandale.

Mehhiklane Beltran (35-8-1) poksib 1999. aastast.  WBO tiitlimatše oli ta pidanud 2013.-2015. aastal kolm korda, aga ühelgi korral ei läinud õnneks. Pedraza (Puerto Rico) oli eelmisel aastal IBF-i kuni 59-kiloste meeste tšempion, kuid kaotas tiitli ja liikus raskemasse kaalu.

Õhtu teises WBO tiitlimatšis kohtusid kuni 56-kilosed Isaac Dogboe ja Hidenori Otake. Inglismaal elav Ghana mees Dogboe pidas tänavu juba kolmandat matši. Jaanuaris sai temast esimene poksija, kes alistas Cesar Juarezi. Aprillis võttis 23-aastane Dogboe tiitli seni kaotuseta WBO tšempionilt Jessie Magdalenolt ja sai noorimaks meistriks Ghana ajaloos.

37-aastase Jaapani veterani Otake võidud-kaotused enne tiitlimatši olid küll 31-2, kuid viimasest üheksast matšist oli ta võitnud üheksa.

Dogboe peatas Otake juba 1. raundis. Otake vajus põrandale ja tõusis püsti, kuid Dogboe jätkas nii puhaste tabamustega, et kohtunik lõpetas kohtumise.

Dogboe (20-0) on valmis poksima kõigi poksiorganisatsioonide tšempionitega.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel