Foto: Matchroom Boxing

VIDEO I Canelo alistas arvatult Saundersi

09. mai 2021 | Uudised

Texases poksisid 8. mail raskekeskkaalukroonile WBC ja WBA meister Canelo Alvarez ja WBO meister Billy Joe Saunders.

Saundersi võiduvõimalus oli olematu: kui tasavägise paari tunnus on vähemalt -100 ja +100, siis tähtsamate kihlveokontorite metereoloogiaraport pidas mehhiklase võidu tõenäosuseks keskmiselt -700 ja skandaalsel britil +450. Floyd Mayweather lubas tagasi tulla, kui Saunders võidab.

Saunders jooksis vastu müüri, millest ei saa üle ronida ega alt läbi kaevata. 7. raundis tabas Alvarez Saundersit silma, Saunders ütles pärast raundi, et ta ei näe ja fikseeriti tehniline nokaut. Saunders viidi haiglasse.

Saunders teatas matšinädalal, et ringisuurus ei sobi. Aleksander Ussiki mänedžer avaldas nädalapäevad varem, et Ussiki meeskond näitas asjatundmatust mullu enne kohtumist Derek Chisoraga, kui kuulutas, et ring on valede mõõtmetega.

PPV-ga oli Canelo eeldatav teenistus 35 miljonit ja Saundersil 5 miljonit dollarit. Kohtumine tõi DAZN-ile Ameerikas üle 400 000 uue vaataja.

Dallase Cowboysi staadionile ostsid kokku 9 miljoni dollari väärtuses piletid 66 000 vaatajat, mis ületas pealt suletud staadionite arvestuses Muhammad Ali ja Leon Spinksi 1978. aasta kohtumise rekordi 63 000 piletiga vaatajat. Pealt lahtiste staadionite vaatajaterekord on 135 000 1941. aastast, kui poksisid Tony Zale ja Billy Prior. Vaktsiin oli Texases vabalt saada kõigile üle 16-aastastele, kuid promootor Eddie Hearn soovitas igaks juhuks kanda maske.

Alvarez ja Saunders on kandnud dopingukaristust. Üks ütles, et doping sattus organismi liha süües, teine, et inhalaatoriga.

Teised tähtsamad kohtumised:

WBO kergekärbeskaalu meister Elwin Soto alistas Katsunari Takayama

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel