Foto: Tartu TPK

Underground Fight Nightil toimub naiste paarismatš

28. juuni 2021 | Uudised

Tartus Corsagymis 7. augustil toimuval Underground Fight Nightil läheb Viljandi paar Sigrid Kapanen & Karolina Niinelo vastamisi Tartu paariga Laura Lind & Karin Ratnik.

„Kui Gert välja käis, et sellises stiilis teeks, siis olime suht kohe Lauraga nõus. Kuna sellises formaadis pole varem Eestis keegi teinud, siis ka meile on hetkel kõik must maa,” ütleb naerdes Karin Ratnik. „See on ka meie jaoks uus väljakutse. Trenni teeme veelgi intensiivsemalt, sest Covidi tõttu on olnud pikem võistluspaus.”

„Segased ajad nõuavad segaseid inimesi,” muigab Corsagymi juht Gert Goršanov.

Mõte tuli talle, kuna ta tahtis teha midagi teistsugust, midagi, mida poksihuvilised näha tahaks, aga samas midagi, mida nad veel näinud pole. Goršanov käis sarnast matši vaatamas Venemaal ja mõtles, kas Eestis leiduks võitlejaid, kes oleks sellise asjaga nõus.

Kuna Corsagymis treenivad Tartu TPK all kaks kikkpoksile väga pühendunud naist, siis astus ta trenni ajal neile ligi ja küsis, mida nad ideest arvavad. Üllatuseks olid nad sekundiga nõus, küsides ainult, kes vastu tulevad.

Esimesena, kellele sellist matši pakkuda, jooksis Goršanovi peast läbi Ringo Tipp Viljandi klubist Kondor, kellega on UFN-il alati olnud väga hea koostöö ja kust on alati UFN-i-huvilisi olnud. Ringo ei kahelnud samuti sekunditki ja oli kohe nõus. „Arvan, et tema sportlased polnud veel teadlikudki,” naerab Gert.

Venemaal on olnud ringis korraga ka viis meest viie vastu. „Valmistume nii nagu alati, aga matši täpsete reeglite ja muu sellise koha pealt jään vastuse võlgu. Neli naist korraga ringis ei ole. Ringis käivad nad vahetustega,” selgitab tartlaste treener Ott Remmer.

Kikkpoksimatši kestus on 3 x 5 minutit. Lisaks kinnastele kasutavad tüdrukud ka jalakaitsmeid. „Patsu peale võib samas raundis võitlejat vahetada. Täpsemate reeglite osas tuleb veel korraldada koosolek sportlaste, treenerite, klubiesindajate ja kohtunikega. Ise aga arvan, et sellest tuleb väga vaatemänguline fight,” sõnab Gert.

„Kuna raundipikkus on 5 minutit, siis see on põhiline, et võhma oleks rohkem. Muus osas jäävad treeningud suhteliselt samaks,” lausub Ratnik.

Kondorit esindab nüüd Karolina Niinelo. Kuivõrd see tartlaste strateegiat muudab? Arvestab Tartu sellega, et Crista Padu võib olla varuks, kui keegi ära kukub? „Mina isiklikult ei keskendu sellele, kes mu vastane on. Püüan mõelda ja teha seda, mida ise paremini oskan,” ütleb Karin.

„No arvestada tuleb alati… Kunagi ei tea, mis juhtub,” tunnistab Remmer.

On Tartul keegi varuks?

„Ei vist,” ütleb Ott.

Tal on ka endal plaan UFN-il võistelda. Tuleb vastane välismaalt või Eestist?

„Hetkel on potentsiaalne vastane kinnitamisel.”

King Of Kingsil võttis Ott 2. raundi võidu Oskari Holmbergi üle. „Selle matši kohta ütleks ainult: raske õppustel, kerge lahingus,” kommenteerib Ott.

Ega see pole ju korduskohtumisena plaanis UFN-il?

„Kindlasti mitte.”

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel