Matrix Reloaded: Lomatšenko plaanib matši Davisega

27. juuni 2021 | Uudised

26. juunil said Ameerikas võidud Vassili Lomatšenko ja Gervonta Davis, kes nüüd plaanivad poksida omavahel.

Lomatšenko (14-2) alistas Las Vegases kergekaalus 9. raundis Masayoshi Nakatani (19-1), kelle silmad hakkasid kinni paistetama juba enne seda. Palju pikemat kasvu ja järelikult ka suurema löögiulatusega jaapanlase napp kaotus pärines Teofimo Lopezilt.

Lomatšenko teenis 600 000 ja Nakatani 250 000 dollarit. PPV-st teenib Lomatšenko 60%, mis võib tähendada kokku teenistust 2 miljonit dollarit.

Naoya Inoue ütles, et Lomatšenkol on parim tehnika maailmas.

Lomatšenkoga poksinud Miguel Marriaga prognoosis, et Lomatšenko võidab, kui on terve, aga võidab ilmselt otsusega. „Tema jalgadeliikumine on ideaalne,” sõnas Marriaga.

Vladimir Klitško endine treener Sergei Gorodnitšev ütles enne kohtumist, et Lomatšenko ja Aleksander Ussik üritavad kopeerida Mike Tysonit ja Muhammad Alit. „Vasja üritab torkida nagu Tyson ja Ussik kargab nagu Ali. Tuleb jääda endaks. Vasja üritas Tysonit mängida ja Lopez näitas talle,” sõnas Gorodnitšev.

„Lomatšenkol tahtmist on, aga tervist mitte. Isa kurnas ta ära. Poiss treenib 6-aastasest peale. Ta kaotas Lopezile, sest poole matšist hoidis tagasi trauma tõttu,” lisas Gorodnitšev.

Bob Arum sõnas, et Lomatšenko järgmine kohtumine toimub 11. detsembril Madison Square Gardenis. Vastaseks soovitakse Devin Haneyt või Davist.

WBA raskekergekaalu meister, palju pikem Mario Barrios (26-0) kaotas Atlantas tiitli 11. raundis Davisele (24-0), keda poksijad ei pea kuigi tehniliseks ja nimetavad mini-Tysoniks, löögimeheks.

Davisele garanteeriti miljon dollarit ja 60% PPV-st, Barriosele 500 000 dollarit. Eelmisel aastal peetud tiitlikohtumise eest Ryan Karliga maksti Barriosele 250 000 dollarit.

Lomatšenko sõnul oli vähetuntud Barrios õige käik Davise jaoks, kes viimati liikus kaalus alla ja poksis Leo Santa Cruziga. „Ma polnud Barriosest varem kuulnud,” ütles Lomatšenko. „Kunagi ei liiguta kaks klassi. Su eelmine matš oli 59 kilo ja nüüd 63,5?!”

Davis kommenteeris Teofimo Lopezi ja George Kambosose kohtumise lükkumist. „Pole tal mingit viirust. Lihtsalt pileteid ei osteta. Enne olid 175-2000 dollarit, nüüd 40-400,” lausus Davis.

Regis Prograis arvas, et Davis ei poksi temaga kunagi, sest kardab, et Prograis teeks tal selja prügiseks. „Mina näen selles kaalus praegu ainult kohtumist Mario Barriosega. Kui hakkad kaugemale vaatama, võid komistada ja kukkuda,” sõnas Davist esindava Mayweather Promotionsi juht Leonard Ellerbe.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel