Siim Viljus ja Olavi-Tanel Kask

Siim Viljus ja Olavi-Tanel Kask

Üks ring, kaks meest, kümme küsimust: Viljus ja Kask

16. märts 2023 | The League, Uudised

Laupäeval toimub Tondiraba Jäähallis The League, kus astuvad vastamisi Siim Viljus ja Olavi-Tanel Kask. Küsisime meestelt 10 küsimust.

1. Kuidas on meeleolu enne matši?

Siim: Meeleolu on alati hea, tunnen läbi vastase vanade fight’ide treeneritega läbi töötamise nende iga reaktsiooni. Mida neile meeldib vastustena lüüa, kuidas nad teatud olukordades käsi hoiavad, mis kaitse on neil lähidistantsis, kaugdistantsis või mu lemmikus olukorras – väsinuna. Tean, et olen teinud kõik minust sõltuva, et enda fight võita ning seal ringis juhtub kõik vastavalt jumala tahtele.

Olavi: Elevust on palju – teha matš ühel Eesti vägevamal võitlusspordiüritusel on ikka päris kõva sõna.

Olavi-Tanel Kask (Foto The League)

Olavi-Tanel Kask. Foto: The League

2. Kuidas valmistusite matšiks?

Siim: Füüsise poole pealt ma midagi muutnud ei ole, olen seda fight’i pikalt planeerinud, ning vastupidavus on mul alati hea. Olen teinud palju tööd vasakukäelistega. Ka lapade peal oleme tööd teinud väga vastase spetsiifiliselt, enda energia matšis jaotamine on olnud selle treeninglaagri võtmekohaks. Hea sparripartner selles laagris oli kuuekordne poksi Eesti meister Joosep Palm, kes on mu seekordse vastase kehaehitusega, ning kes on samuti vasakukäeline. Tugev matšiks ettevalmistus algas palju varem, kui vastasel, ja seda tean ma faktina.

Olavi: Matšiks valmistumine on läinud plaanipäraselt. Nädalas tuleb kokku 11 trenni. Tehnikatrennidele on lisandunud veel jõu- ja plahvatusharjutused, rohkem sparringut ja viimast lihvi annavad veel lapatrennid treener Henri Hiiemäega.

3. Mida hindad oma vastase juures?

Siim: Hindan tema juures julgust tulla Tallinnasse sisuliselt teadmatusse, võitlema vastasega, kelle kohta on tal kohutavalt vähe infot. See matš on meie mõlema, ning eriti tema jaoks väga suure kaaluga. Tunnen, et just temal on siin väga palju tõestada.

Olavi: Hindan Viljuse julgust, et mind välja kutsus.

4. Mis on matšipäeva hommikul plaanis?

Siim: Matšipäeva hommikul söön midagi head, terve treeninglaager olen pidanud toitumisele mõtlema, sest tulen 72 kg peale 80 kg juurest. Peale söömise midagi erilist plaanis polegi. Ilmselt vaatan telekast midagi head ja juba peagi tulen Cadillac Escalade’iga Tondirappa, et enda tehtud töö ringis puhtalt vormistada.

Siim Viljus (Foto The League)

Siim Viljus. Foto: The League

Olavi: Matšipäeva hommikul on esimeseks asjaks külm dušš – tõmbab pea selgeks.

5. Kes on teie lemmikvõitlejad?

Siim: Lemmikvõitlejad on mu klubikaaslased, keda näen igapäevaselt sellesse sporti higi, verd ja pisaraid valamas.

Olavi: Liam Harrison, Israel Adesanya.

6. Lemmikmatšid ajaloos?

Siim: Üks lemmikmatš on kindlasti Conor McGregor vs Eddie Alvarez. Sellest esitusest puhtamat ei saa minu arvates olla. Kogu see pinge, mis selle fight’i mõlema osapoole peal oli, ning ideaalne fight Conorilt on asi, mida proovin iga võistlus jäljendada.

Olavi: UFC-s oli 6 kuud tagasi väga tuline lahing Gilbert Burnsi ja Khamzat Chimaevi vahel ja kindlasti ka Kamaru Usman vs Leon Edwards 2.

7. Millise võitlejaga oma kaalukategooriast tahaksite võidelda?

Siim: Ükskõik kes, ükskõik kus, ükskõik millal.

Olavi: Hetkel ei ole kindlat võitlejat. Eesmärk on võistelda nii palju kui võimalik ja võimalikult paljude erinevate võitlejatega.

8. Lemmikpoksijad?

Siim: Lemmikpoksijaid peale enda klubikaaslaste ja enda konkreetselt ei ole.

Olavi: Mike Tyson, Naseem Hamed.

9. Mis on su moto?

Siim: Be real.

Olavi: Mul ei ole kindlat motot, aga võtan üks päev korraga – ei ole mõtet ennast raisata, olles liiga kinni minevikus ning muretseda liialt tuleviku pärast.

10. Mis looga lähed ringi?

Siim: „Mobb Deep – Shook Ones pt. II“

Olavi: Serhat Durmus „Türküm“

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel