Uku Jürjendal TV3 Stuudios (Foto GoodFight)

Foto: GoodFight

Vaata järele! Uku Jürjendal TV3 stuudios: iga matš on kui elu tähtsaim hetk

15. märts 2023 | The League, Uudised

Uku Jürjendal käis eile TV3-s rääkimas taipoksist ning laupäeval eel seisvast The League’ist. Uku on ennegi öelnud, et enne matši hoiab ta energia endale – iga matš on kui elu tähtsaim hetk, olgu see suur või väike. See on nagu eksam ja enne seda tahad olla keskendunud, et mõtted ei oleks argiprobleemidel. Ta muigas saates ka, et enne võistlusi ta üldiselt intervjuusid anda ei taha.

Uku Jürjendal (Foto GoodFight)

Uku Jürjendal. Foto: GoodFight

Uku meenutas saates põgusalt lapsepõlve. Mehele ei olnud koolikiusamine võõras. Uku on pärit suurest perekonnast, kus on neli last. Maakoolis oli tihtipeale vaja võidelda. Kui teda kiusati, ei läinud see talle nii südamesse, aga kui tema vend tuli ja ütles, et mitu poissi andsid talle peksa, tõmbas see tal silme ees mustaks. Seda tuli tema sõnul paraku ette palju. Ta usub, et see võib olla üks käivitaja, miks ta on profipoksis.

Uku muigas saates, et raskekaallastel Taisse asja ei ole – Tais on pigem väiksemad mehed. Eestis treenib ta Leader Muay Thai klubis, välismaal käib aga hoopis Serbias. Viimane sattus tema teele juhuslikult – ta käis proovilaagrit tegemas ja vaatas, et seal on äge keskkond ja sõbralikud inimesed ning kohapeal palju raskekaallasi.

TV3 Stuudio saatejuhid, GoodFight ja Uku Jürjendal (Foto GoodFight)

Foto: GoodFight

The League’il astub ta vastamisi Hamza Ourahouga. Uku usub, et alati tuleb teha eeluuring ära ja ta on vastasega hästi kursis. Ta on uurinud ta matše, nõrkusi, plusse ja vastavalt sellele kujundanud ettevalmistuse. Ta hindas, et nende kaalus võib matš kiiresti läbi saada – ta üritab alati lõpetada matši nokaudiga, samas tõdes, et see võib teinekord ka endaga juhtuda, risk on olemas.

Uku on saanud profimatšides 16 võitu, neist 12 nokaudiga. Seega nokaudi protsent on üsna suur. Ta üritab mitte anda otsust kohtunike kätte. Bulgaarias on Ukule pandud hüüdnimi Estonian Thunder.

Vaata saadet järele!

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel