Foto: Markus Mangusson

UFN TARTU I Rasmus Maivel: poks nõuab, et tuleksid välja enda mugavustsoonist

12. oktoober 2022 | Underground Fight Night, Uudised

Juba sellel laupäeval toimub spordiklubis Corsagym UNDERGROUND FIGHT NIGHT, kus teiste seas lähevad omavahel vastakuti Rasmus Maivel ja Vitali Nikolajev. Rasmus räägib, millised on tema ettevalmistused võitluseks ja toob välja ka suurima eeskuju võitlusspordis.

Foto: Markus Mangusson

Ettevalmistused võitluseks

Rasmus räägib, et teab vastase ehk Vitali stiilist nii palju, et tegu on 19-aastase poksijaga Maardu spordiklubist. Nädal enne võitlust muutus Rasmuse vastane ning see muutis ka tema ettevalmistust. Võitluseks hakkas Rasmus juba augustis ette valmistuma. „Olen kõvasti vaeva näinud. Käinud jooksmas, ujumas, treeninud enda treeneri Kristo Männistuga, käinud sparrimas jne,“ toob ta välja.

Mitte üksi teine ala ei suuda anda sellist närvi, mida tunned enne fight`i

Rasmus sõnab, et kickpoksi juures köidab teda adrenaliin. „Võitlusspordid on erilised. Sellepärast usun, et mitte ükski teine ala ei suuda sulle anda sellist närvi, mida tunned enne fight`i. See on ala, mis nõuab, et tuleksid välja enda mugavustsoonist ja sellepärast see mulle meeldibki.“

Rasmuse eeskujud võitlusspordis

Rasmuse kõige suuremaks eeskujuks võitlusspordis on Leon Edwards. „Ta on mulle väga pikalt olnud eeskujuks oma korraliku ja ilusa kickpoksi stiili pärast. Tema austav käitumine vastaste suhtes on samuti üheks põhjuseks, miks ta mulle eeskujuks on,“ toob ta välja.

GoodFight

GoodFight püstitab kogu ühiskonnale küsimuse: kuidas mõelda nagu sportlane, võitlussportlane? Milline on üks tõeline ühiskonna kangelane ja kuidas saada spordikangelaseks?

Vaata veel